המאמאנט בדרך לכבוש את העולם

(יוסי לזרוף)
(יוסי לזרוף)
(יוסי לזרוף)
(יוסי לזרוף)
(יוסי לזרוף)
(יוסי לזרוף)
משחק הכדור רשת לאמהות, שנוסד על ידי עופרה אברמוביץ' מהפועל כפר סבא ובחסות מרכז הפועל, התקבל למשחקים העולמיים לספורט עממי ומקומות עבודה לאחר שכבש את ישראל. מנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין: "סצנת ספורט תוססת ובלתי צפויה". ומעכשיו גם ברומא

"כנראה שאנרגיה של אמהות זה משהו מיוחד המגיע אל כל מקום ומשנה את פני החברה. דרך האמהות אפשר לעשות הרבה דברים", אומרת עופרה אברמוביץ', מייסדת ויו"ר מאמאנט ישראל, משחק האמהות שכבש את ישראל וכעת בדרך לכיבוש כל הגלובוס.

כעת ניתן להכריז רשמית, המשחק ייכנס לתכנית המשחקים העולמיים לספורט עממי ומקומות עבודה בעקבות שיתוף הפעולה של מרכז הפועל עם המיזם של אברמוביץ'. זה קרה לאחר פרזנטציה מוצלחת של עופרה בקנקון שבמקסיקו, והחל מריגה 2017, אז יתקיימו המשחקים הבאים, המאמאנט בפנים כענף ספורט מוכר בינלאומית. כבר בחודש מאי הקרוב יתקיימו מוקדמות בברצלונה, שבהן ישתתפו קבוצות מישראל.

'מפלצת' המאמאנט כבר הפכה להית הענף השלישי בגודלו בישראל עם כ-8,000 אמהות, ובסך הכל כ-10,000 איש כולל מאמנות, שופטות ופעילות. כמעט כל יום היכנשהו בארץ ישראל נפתחת ליגה מקומית. ערביות, דתיות יהודיות חילוניות, ובקיצור, כולן משחקות כדור רשת בליגת מאמאנט.

לא פלא שמשרד החוץ, בהכינו קמפיין הסברה ל"פנים היפות" של ישראל, ובו מראים ישראל תוססת בסטארט-אפים ובזוכי פרס נובל, שילב את המאמאנט כדגמא למיזם חברתי, והאמהות הנמרצות יככבו בקליפ שיופץ בכ-200 שגרירויות ברחבי העולם בתור אחד מענפי היצוא.

יורם ארנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל: "המאמאנט הוא מיזם אדיר, שיצר סצינת ספורט תוססת ובלתי צפויה. אלפי נשים, שמעולם לא טעמו ספורט מהו, חיות כיום את הספורט, והחוויה שלהן מרחיבה את מעגל העוסקות בספורט בישראל. אך טבעי שמרכז הפועל יסייע למפעל כה אדיר וחשוב".

עופרה, הפעילה זה מכבר בהפועל כפר סבא כדורעף ביחד עם בעלה ויו"ר המועדון, גרי אברמוביץ', התחילה את הכל לפני עשר שנים ושכללה את הדגם במשך כחמש שנים. בתחילה היו רק אמהות, ולאחר מכן הורשו בנות +35 להצטרף.

"התחלנו בכפר סבא וכיום ראשי ערים פונים אלי כדי שאבוא ואפתח אצלהם מאמאנט. המאמאנט הוסיף 10,000 ספורטאיות לספורט הישראלי, ויותר מזה. בעקבות העיסוק של האמהות במאמאנט, נוצרה פלטפורמה לתגבור הכדורעף הישראלי. השחקניות שלנו החלו להתעניין בכדורעף ובספורט ותחרויות בכלל, וזה עובר אל הילדים והילדות שלהן, שרוצות לעסוק בספורט ונרשמות לחוגים שונים".

אברמוביץ' שבה השבוע מרומא, שם חתמה על הסכם שיתוף פעולה לפתיחת ליגה ביחד עם ברונו מוליאה, חבר פרלמנט המעוניין לייבא את המאמאנט לאיטליה. "כשעשיתי את הפרזנטציה בחודש שעבר, כולם התנפלו וביקשו לאמץ את הדגם, וזה פשוט קורה".