"הם עושים עבודת קודש"

מרכז הפועל פרש חסותו על פרוייקט "הפייסרים של צלם הבית" על שם עומר מנוס, והרצים מקבוצות "רצים עם לורנס" ו"אדרנלין" ימשכו את הרצים של מרתון טבריה בינואר והכל במסגרת פעילות מרכז הפועל למען הקהילה

בפעם הרביעית במרתון טבריה יתקיים פרויקט ה"פייסרים של צלם הבית", וזו כבר השנה השניה בחסות מרכז הפועל, במסגרת פעילות המרכז למען הקהילה. עד לפני שנתיים הוביל את הפרויקט עומר מנוס ז"ל, שהיה מכונה "צלם הבית". הפייסרים הם אלה שמושכים את הרצים ומסייעים להם בשיפור השיאים. לפני שנה וחצי נדם ליבו של עומר בשינה, ומאז הטרגדיה, את הפרויקט מובילות לזכרו של עומר, לורנס גורדון מ"רצים עם לורנס" ושרונה שלו מאייר ממועדון "אדרנלין", ביחד עם רכזת האתלטיקה של מרכז הפועל, חגית אמסלם. הרצים והרצות מקבוצות אלה ישמשו כפייסרים במרתון שיקיים בעוד כחודש.

בפרויקט יש מכתיבי קצב למרתון לזמנים של 3 שעות עד 5 שעות וב-10 קמ תפגשו רק נשים שמכתיבות את הקצב החל מ-45 דקות ועד 65 דקות. "הם עושים עבודת קודש", אומרת לורנס על הפייסרים שיגיעו מכל רחבי המדינה. "הם רצים טובים, אבל במקום להתמודד על שיא אישי, הם נותנים למען הקהילה בהתנדבות. עוזרים לרצים שקשה להם, מייעצים להם בעליות ובירידות, מכוונים אותם לשמור כוחות ולרוץ בקבוצה כדי להרגיש פחות רוח אם צריך".

לפני המרתון תתקיים מסיבה בביתה של לורנס, שם יקבלו הפייסרים תשורות וערכות ריצה מתנת מרכז הפועל.