הכתר שאחרי הקורונה

קרדיט: יוסי לזרוף
קרדיט: יוסי לזרוף
אליפות רביעית בעשר שנים ובכלל להפועל כפר סבא כדורעף נשים. בקבוצה לא מתנצלים אלא שמחים על החלטת האיגוד לאחר מאזן של 1-8 בניצחונות, שנקטע בגלל המגיפה והסגר. המאמן חן הימלפרב, שעובר לאמן את נבחרת ישראל אחרי עשור בירוק: "זו הקבוצה הכי טובה שאימנתי בעשר השנים שלי במועדון". יור חבר הנאמנים יוסי סדבון: "הצעירים והצעירות של הפועל כפר סבא הם המפתח להצלחה"

 מאמן נבחרת כדורעף הנשים הטרי של ישראל, חן הימלפרב, מתחיל במשימותיו החדשות עם תחושת סיפוק. השבוע הוא התבשר כי הקבוצה אותה אימן בעשר השנים האחרונות, הפועל כפר סבא, הוכתרה כאלופת ישראל 2020, וגם אם מצוינת כוכבית ליד התואר, מכיוון שהליגה הסתיימה באופן מלאכותי בגלל סגר הקורונה, הימלפרב שבע רצון ומצהיר: "זו הקבוצה הכי טובה שאימנתי בעשר השנים שלי במועדון. ברור שזכינו באליפות על פי הכרזת האיגוד ולא בפלייאוף, אבל אליפות היא אליפות ואני שמחתי מאוד מהסיבה שבאמת היתה לנו קבוצה טובה מאוד העונה, הכי טובה בליגה. כשהקורונה הגיעה זה הרגיש לנו כאילו לוקחים לנו משהו שהיה בהישג ידנו ושקוטפים לנו את התארים מהידיים. הצגנו כדורעף יוצא מן הכלל, ולמעט ההפסד במחזור הראשון בו חסרו לנו כמה שחקניות, ניצחנו בכל המשחקים האחרים. קשה לי לראות קבוצה שהיתה מנצחת אותנו בסדרת פלייאוף".

זו האליפות הרביעית של הירוקות, כולן בעשור של הימלפרב, כמו גם שלושת גביעי המדינה, ועכשיו יתפוס את עמדת המאמן אלעד שפגט, שחקן בית של המועדון. הימלפרב: "החלטתי לשנות וללכת על אתגרים חדשים. נפרדתי מהמועדון בצורה מכובדת ופניי אל הנבחרת והאקדמיה לכדורעף, שם האתגר הוא חדש ושונה".

לפני כן עוד הספיק המאמן היוצא לבשר לשחקניות הזרות שבחו"ל על הזכייה בתואר. "מירוסלבה, למשל, בשיחה מסלובקיה, ממש בכתה מהתרגשות בטלפון. אחת הסיבות לאיכות שלנו העונה זו הקבוצתיות והחברתיות. שמחתי בשביל כל מי שעבד איתנו העונה. שתי הסלובקיות, טום לוגן האמריקאית, הקפטנית הוותיקה גלית דבש, אניה וליקי, מאי שיראון, ספיר חודורוב, עדי בן חיים, דולב חזן, לירן ימיני, מרסלה קוררה הברזילאית שנשואה לישראלי, ובכלל כל הסגל".

מאחורי הצלחת קבוצת כדורעף הנשים עומד מועדון ענק ומשגשג בו פעילים כאלף ספורטאים וספורטאיות בכל הגילאים ואשר עליו מנצח הזוג, היור גרי אברמוביץ ורעייתו עופרה אברמוביץ. יור חבר הנאמנים הוא הניצב לשעבר יוסי סדבון, שבטוח אף הוא: "היינו מוכיחים גם על המגרש כי האליפות ראויה לנו. הייתי שמח לו היה מתקיים פלייאוף אבל עדיין, השמחה היא גדולה וזו תעודת הערכה לקבוצה שפתחה פער גדול בצמרת הטבלה, שכרגיל, איננה משקרת".

סדבון, שהוא גם חבר הנהלת הקבוצה, מסביר את המתכון להצלחה העונה: "היה כאן תלכיד טוב של ישראליות וזרות, כולל לוגן שהבאנו במחצית השניה של העונה, וכולן התחברו היטב, שזה לא פשוט ומובן מאליו. היתה גם הנהלה תומכת והיה את חן המאמן שניצח על המקהלה בצורה נאה. נבחרת ישראל תיהנה ממנו".

כמו כל המשק הישראלי והספורט הישראלי, העתיד מדאיג גם את קברניטי המועדון. סדבון: "קשה לתכנן את העונה הבאה כשעוד לא ברורה תמיכת הספונסרים והמוסדות השונים. אני מקווה שנוכל להעמיד קבוצה לא פחות טובה מאשר העונה. לא בטוח שהקבוצות בישראל יוכלו להרשות לעצמן להחתים שלוש זרות כשגם כך הביטוח עליהן יקר".

אבל כאמור, המועדון שוקק ילדות ונערות, הכדורעף חזק בעיר, וסדבון אופטימי למרות הכל: "הצעירים והצעירות של הפועל כפר סבא הם המפתח להצלחה. יש להם מחויבות למועדון כבר מכיתה ג'. אני שמח שזה המצב בכפר סבא וכך קל לנו יותר לבנות סגל".

סדבון מציין גם את מרכז הפועל כשותף ומסייע, ובמיוחד בתקופה הכי קשה של הספורט בישראל בעת החדשה: "קיים שיתוף פעולה עם הפועל שבא לידי ביטוי בתמיכה בפעולות המועדון, בקשר מול משרד התרבות והספורט, לרבות תמיכה כספית בעת הצורך ועל כך תודתנו".