הכתם נמחק, הכתום חזר

אלעד הופמן בפעולה
אלעד הופמן בפעולה
נס ציונה הייתה על הקרשים בדיוק לפני שנה כשירדה מליגת העל לכדורסל, אבל מרכז הפועל תמך, הישראלים הביאו ניסיון, היו"ר יניב מזרחי כבר מפנטז לא רק על תפוסה מלאה ביציעי לב המושבה, אלא על אולם חדש וגדול יותר. "העיר מאחורינו", הוא מצהיר

"הלם ההתחלה, שביזות האמצע, אופוריית הסיום". כך מנסה יניב מזרחי, י"ור הפועל עירוני נס ציונה, לסכם במשפט אחד את העונה המופלאה שבסיומה חזרו הכתומים אל ליגת העל בכדורסל אחרי עונה אחת בלבד בליגה הלאומית. הכתומים גברו על האדומים של באר שבע בסדרת הגמר, אבל הכל נשאר במשפחה ויש לנו עוד מועדון הפועל בליגת העל, מועדון תוסס חיים ואופטימיות.

מזרחי וחבריו להנהלה עמלים בימים אלה, הן על הסכם חסות חדש עם תום ההסכם הארבע-שנתי עם חברת דיזנגוף סחר, והן על הקמת אולם חדש וחדיש במקום אולם לב המושבה, ש-1200 המושבים שלו כבר לא מספיקים להכיל את קהילת הכדורסל של העיר המתפתחת. 550 מנויים כבר נמכרו לעונה הבאה לאחר שבעונת הלאומית היו לקבוצה 600 מנויים.

מזרחי: "אני מאמין שנמכור את כל 800 המנויים הנותרים לנו ושלא יהיה מושב ריק אחד באולם. כל העיר מאחורינו. למשחקים מגיעות משפחות שלמות. יש לנו למשל משפחה אחת עם שמונה מנויים. אני מקווה שתוך שנתיים נוכל לחנוך אולם חדש בפארק המדע".

המאמן נדב זילברשטיין ורוב הסגל הישראלי ימשיכו, ובהמשך תושלם מכסת הזרים. מזרחי: "בסופו של דבר הצלחנו לעלות ליגה בזכות הניסיון של הישראלים שלנו, והמחויבות שלהם. זה מה שניצח את הצד השני פרט למהלך של החלפת זר אחד באמצע העונה".

מדובר במועדון חדש, שקם רק לפני 12 שנים, כשמזרחי נמצא שם מההתחלה. עד השנים האחרונות הייתה נס ציונה בצמרת משחקי הכדור בעיקר בזכות הכדוריד, והיתה ידועה בזכות סקציית הכדורגל הוותיקה. עם צמיחת העיר צמח גם הכדורסל, והכתומים רוצים להיות במגרש של הגדולים.

בסוף העונה שעברה הכל נראה פחות אופטימי, כשהקבוצה ירדה מליגת העל, ומזרחי זוכר היטב כי מרכז הפועל היה שם לתמוך. מזרחי: "אני מאוד רוצה להודות למנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין ולסגנו עודד נחמן, על תמיכה מנטלית ונפשית, שעזרה לנו המון ברגעים הקשים. התמיכה הזאת חשובה יותר מאשר כשאתה זוכה וחוגג. נס ציונה חוזרת אל המקום הראוי לה, ליגת העל, ואנחנו גאים להיות בין העילית של מועדוני הפועל בכדורסל".
התמונות באדיבות דודי בורוכוב