הכל כלול: פולו קיאק, הענף שמשגע את הספורטיאדה

כולל בתוכו הכל (עדי מלול)
כולל בתוכו הכל (עדי מלול)
הספורטיאדה ידועה במגוון הרחב של ענפים, אך אפילו זקני התחרות לא שיערו שהססגוניות תיגע בענפי הספורט עצמם. הענף המאתגר המורכב מקיאקים, משוטים, כדור, שער, רשת ואפילו שחייה, מצליח בכל רגע מחדש להצית את הדמיון וגורם להתפעלות והתלהבות רבה בקרב משתתפיו והצופים הנלהבים

הענף שידוע במקומות רבים בעולם, מתחיל לתפוס תאוצה גם בישראל. המשחק מאופיין בפיזיות ואינטנסיביות, אך לוקחים בו חלק מתחרים מכל שכבות הגיל. כל קבוצה כוללת חמישה שחקנים השטים בקיאק, המתמסרים בכדור תוך כדי חתירה בקיאק ותפקידם להבקיע לשער היריבה, שממוקם בגובה ולא על פני המים. מהלך המשחק מחולק לשתי מחציות בני 10 דקות כל אחת. "זה מעין כדורגל עם קיאקים", הסביר אחד ממארגני ענף הפולו קיאק. "חשובה בו ההבנה, הוא מאוד דינאמי כי שחקנים לא יכולים להחזיק הכדור מעבר לחמש שניות. אומנם המשחק משלב יכולות פיזיות גבוהות, אך רבים שהתחילו בכושר ירוד התאמנו וקיום הם מהמובילים בענף".

תושבי אילת המגיעים לצפות בתחרות החדשה והמרעננת מתקבצים על גדות הלגונה ומביטים בענף ככאלו המכירים אותו כבר זמן רב. הנחישות, ההקרבה, הלב והנשמה של ספורטאי הענף, שובים את העיניים של הצופים ועושה רושם כי ענף חדש עושה דרכו מעלה ומתבלט בין יתר הענפים.המים השקטים בלגונה יכולים לתעתע בצופה מן הצד, שכן המשחק רווי אמוציות ולחצים ויכולת החשיבה והריכוז בין שחקני הקבוצות יוצרת כימיה ואינטראקציה קבוצתית נהדרת. אחד מהצופים ניסה להסביר את פשר הרגשות הרבים במשחק: "במים אין חברים. אנשים רבים וצועקים כי לכולם יש את הרצון לנצח ולחזור עם הגביע לעבודה. בשביל זה באו לפה".

כמו בשאר הענפים הקבוצתיים, גם כאן חשובה הטקטיקה ולכל קבוצה ישנה אסטרטגיית משחק המותאמת לה. עוד חשוב לציין כי המשתתפים חייבים לדעת לשחות, כאשר במהלך המשחק ישנו סיכוי שימצאו עצמם נופלים מהקיאק למים וחייבים לחזור בהקדם למקומם הטבעי במשחק - על הקיאק.