הכי גדולים, הכי אדומים, כבר 50 שנה

(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
(אדל הפקות)
מועדון הכדוריד המעוטר ביותר בישראל, הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, חגג יובל. מפגש מחזורים מרגש, סרט תיעודי שסיכם חמישה עשורים, הוקרה למנהלים ולקפטנים, והרבה אהבה וחברות היו שם

אחרי 50 שנה, 17 אליפויות ו-16 גביעים (הכי מעוטר בישראל), שני שחקנים בליגת הכדוריד הטובה בעולם (גרמניה), גלריה בלתי נגמרת של שחקנים מצוינים ודורות של אנשים איכותיים, בהחלט היתה סיבה לחגיגת יובל ראויה, וכך היה בבית האדום בסוף השבוע האחרון בהיכל ספי ריבלין ראשון לציון. הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון הזמין את שחקני, מאמני ופעילי המועדון בכל הזמנים כדי לחגוג את 50 השנים הראשונות והיה מרגש מאוד.

זה לא רק מפגן העוצמה של צלחות האליפות וגביעי המדינה שהוצגו לראווה בצידי הבמה של האולם בנחלת יהודה, אלא זה מפגש המחזורים שהתקיים בקבלת הפנים והסרט המרגש "הבית האדום" שהוצג לאחר מכן על המסך הענק. כל אלה התניעו התרגשות גדולה ותובנה כי מדובר במועדון עם המון חברות, חום וערכים. ניכר כי כל מי ששיחק שם מתישהו, התנדב או עבד, או סתם היה אוהד מהיציע, נדבק בשיגעון אדום, באהבה לכדוריד ולחברים, והכי חשוב, ספג ערכים של ידידות והעצמה, הישגיות וחינוך לחיים.

ראש העירייה דב צור וסגנו רז קינסטליך, שצמחו בצד הצהוב של עיר הכדוריד, בירכו את האדומים, הודו כי ההישגים מרשימים מאוד, וצור ממש "דרש" מהפועל לא לחזור אליו העונה בלי דאבל. הפועל, אגב, סיים את הליגה הרגילה במקום הראשון והוא יוצא אל פלייאוף האליפות כשהוא כבר מחזיק בגביע המדינה 2018 לאחר ניצחון בדרבי הגמר.

מחזיק תיק הספורט איתן שלום קרא לצור להקים בית שיהיה רק של הפועל, יו"ר איגוד הכדוריד הטרי, מיקו צרפתי, הדגיש כי לא משנה לכמה הישגים יגיעו קבוצות הכדורסל והכדורגל של העיר, ראשון לציון היתה ותישאר בירת הכדוריד. כולם גם הסכימו כי יש לטפח את מחלקת הנשים, שכבר הביאה אף היא לא מעט תארים בעבר וחזרה לצמרת בשנים האחרונות.

אבי יחזקאל בירך בשם ההסתדרות, ואיז'ו ויינר, רכז הכדוריד במרכז הפועל, אמר: "ארוע מרשים וערב מרגש של מועדון ספורט המחובר לקהילה תוך כדי חתירה בלתי פוסקת להישגים. הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון הוא מפעל לתארים ביחד עם אחווה, חברות וחינוך של אלפי בני נוער לאורך שנים".
חברת אלטשולר שחם, אגב, האריכה את החוזה עם המועדון בשלוש שנים נוספות.

יו"ר המועדון דודי פלח הדגיש בדבריו כי לנגד עיני הנהלת המועדון עומדת קודם כל החשיבות החינוכית בפעילות הילדים והנוער, לא פחות מאשר התארים. הארוע הסתיים עם מופע הבידור של אלי יצפאן, לא לפני שהוענקו מדליות הוקרה לקפטניות ולקפטנים בכל הזמנים, ולשני המנהלים המיתולוגיים, יענקלה יעקובוביץ ואלי גואטה.

לכבוד מיוחד זכו שני האנשים שבעצם לקחו קבוצה קטנה בשנות -70 והפכו אותה לאימפריה. מדובר בנשיאי הכבוד של המועדון, חבר דירקטוריון מרכז הפועל עמי שדה, ואיציק פרנקל. עמי ואיציק, לאחר שהביאו את הקבוצה לרבע גמר ליגת האלופות והניחו את תשתית ההישגיות המפורסמת, פינו את הבמה בשנים האחרונות לפלח וצעירים אחרים, שממשיכים את דרכם תוך שימת דגש על ההיבט החינוכי במחלקת הנוער.