הכדור לבן, השולחן ירוק והמועדון אדום

נקודה אדומה חדשה על מפת טניס השולחן והספורט הישראלי, הפועל אשקלון. המועדון כבר אירח תחרות ראשונה, רשם ניצחון ראשון בדרבי דרומי, ובכלל בליגה הרשמית, והוא שוקק פעילות יומיומית מגיל 6 ועד גיל הזהב. מרכז הפועל ליווה את התהליך מראשיתו והוא ממשיך לסייע לרוח החיה מאחורי הפרויקט, אדוארד לבוב

 מרכז הפועל סייע, העירייה מברכת, המתנס מארח וכך פועל לו ממש בכל ימות השבוע מועדון ספורט חדש וחשוב בדרום, למקצוענים ולחובבים, הפועל אשקלון טניס שולחן. החל מהסתיו האחרון, אז נחנכה הפעילות על ידי המאמן הראשי והמנהל אדוארד לבוב, לומדים ילדים מגיל 6 את רזי המשחק הפופולרי לצד סניורים מעיל גיל 60, שנהנים מהספורט הכייפי, כשבנוסף, קבוצת בוגרים הישגית מתחרה במסגרת הרשמית של איגוד הטניס שולחן הישראלי.

הפעילות מתקיימת במרכז אפרידר שבבית הספר סיני, והמועדון כבר אירח תחרות גדולה ראשונה, גביע אשקלון, לפני כחודשיים, במעמד סגנית ראש העירייה סופיה ביילין ומחזיק תיק הספורט בעיריית אשקלון מרסלו בורדמן. עוד לפני כן, קבוצת הבוגרים רשמה ניצחון היסטורי בליגה, כשגברה על קריית גת בדרבי דרומי יוקרתי, כבר בהופעה הרשמית הראשונה של הפועל אשקלון טניס שולחן.

הפעילות היומיומית מחולקת לגילאי 13-6, נוער 18-14, קבוצות נוער, בוגרים וגיל הזהב, וכן קבוצה של עובדי עיריית אשקלון. אדוארד לבוב, המנהל והרוח החיה מאחורי הפרויקט, מוכר בעיר גם כאיש תרבות ואמנות, וכמפיק, וכעת הוא אחראי על בשורת הספורט החדשה של העיר.

בטקס סיום תחרות גביע אשקלון אמרה סגנית ראש העירייה סופיה ביילין: "מרכז הטניס שולחן הוקם רק לפני שלושה חודשים ואני שמחה לראות כיצד כל כך מהר הוא התפתח בזכות עשייה ומאמצים רבים של אדוארד. אנו עדים להתפתחותו של ענף ספורט בעיר, והעירייה, כולל אני באופן אישי, נסייע ככל האפשר לפרויקט המבורך הזה".

אדוארד הנרגש הודה לבכירי העירייה ולמנהלי המתנס ובית הספר, וציין במיוחד את תרומת מרכז הפועל ופעילותו של רכז הטניס שולחן בהפועל, איז'ו ויינר, על הסיוע והתרומה לפתיחת מועדון הפועל החדש, ולביסוסו.