הכדוריד על כביש מספר 1

המיזם של מרכז הפועל יצא לדרך, שתי קבוצות ילדים כבר מתאמנות ואפילו ניצחון היסטורי נרשם לזכות ילדי הפועל ירושלים בטורניר הפועל האחרון. המאמן רותם גרבר, שבעצמו גילה את הכדוריד בגיל מאוחר והתאהב, מעביר את האהבה אל ילדי הבירה

14.1.2019

במועדון הכדוריד המתחדש של הפועל ירושלים יזכרו דווקא את חג המכבים האחרון כציון דרך: קבוצת הילדים רשמה ניצחון ראשון והיסטורי מאז הקמתה בתחילת השנה. זה קרה באליפות הפועל השנתית עש אוברקוביץ לכדוריד ילדים בקריית אונו, כשילדי הבירה רשמו ניצחון אחד בטורניר, במשחק מול הפועל רמת גן.

והעיקר, יש ניצני כדוריד בירושלים. בעבר היתה קבוצת בוגרים חובבים בליגה הארצית, הליגה האחרונה, ששיחקה במלחה, אולם זו לא החזיקה מעמד. כעת, בסיוע מרכז הפועל, הוקמו שתי קבוצות ילדים על ידי המאמן רותם גרבר, שרוצה לבנות הכל מהיסוד ולהחדיר סוף סוף את הכדוריד אל העיר הגדולה בישראל.

גרבר: "המשחק לא מוכר כמעט בירושלים ועל כן התחלנו מגיל קטן, מילדי בית ספר יסודי, וננסה לאט לאט לבנות הכל מלמטה. אני מקווה שבתי ספר נוספים ומאמנים נוספים יצטרפו. אני עצמי לא שיחקתי כדוריד בנוער והתאהבתי בענף במהלך לימודי החינוך הגופני בווינגייט".

גרבר בן ה-32 משחק כיום בהפועל כפר מנחם מהליגה הארצית, מתגורר בקיבוץ רמת רחל הסמוך לירושלים ומנחיל את הכדוריד בשכונת תלפיות מזרח, בבית הספר קשת תלפז בו הוא משמש כמורה לספורט. כרגע יש שתי קבוצות עד גיל 12, אחת לכיתות ג-ד ואחת לכיתות ה-ו, ובעונה הבאה הן אמורות להצטרף לליגה הרשמית של איגוד הכדוריד המסייע לפרויקט יחד עם עיריית ירושלים, וכאמור, מרכז הפועל.

אולם בית הספר קטן ועל כן הקבוצות מתאמנות במגרש שבחוץ, כשהתכנון הוא לקבל בעתיד הקרוב את האולם של תיכון סליגסברג המתאים יותר לכדוריד.

רכז הכדוריד במרכז הפועל, איז'ו ויינר: "לא פשוט להיכנס לעיר כמו ירושלים בה הכדורגל, הכדורסל והכדורעף מבוססים חזק. על כן התחלנו עם בסיס של בית ספר אחד, בשיתוף פעולה עם איגוד הכדוריד, בתקוה לבנות בסיס ולהגיע לבתי ספר נוספים בהמשך".

גרבר, בתמונת מצב לאחר ההתחלה הלא פשוטה: "הילדים אוהבים את המשחק. לאחר שניצחו בטורניר הפועל הם היו מבסוטים. ממש חגגו. בהתחלה לא הכירו את המשחק הזה כאן בשכונה וההורים לא ידעו על מה אני מדבר. אמרתי כדוריד והם שאלו 'כדורעף? זה עם הרשת?' אז עניתי לא לא כדורעף, כדוריד. הייתי צריך להסביר כמה פעמים על מה אני מדבר".