הכדוריד חוזר לאשקלון

מרכז הפועל הקים לתחיה את קבוצת הכדוריד אחרי 25 שנות הפסקה, משרד הספורט, האיגוד והעירייה הצטרפו אף הם וכעת כבר יש התחלה של מחלקת נוער. גם שאיפה לעלות ליגה עם הבוגרים יש

"החלטנו להחזיר עטרה ליושנה", מסביר פיני שוורץ את תקומתה של הפועל אשקלון בכדוריד. אז מתברר כי אם שני מרכיבי שם המועדון, הפועל ואשקלון, רוצים, זה אכן קורה. והיו ימים יפים למועדון. קבוצת הנשים זכתה בגביע המדינה בשנות ה-80, ומאות ילדים שיחקו בעיר, ממנה צמחו כדורידנים. לפני שנתיים וחצי הוקמה קבוצת הגברים מחדש, ושחקני העבר התגייסו כדי לנהל אותה בהתנדבות.

שוורץ, המשמש כגזבר: "בהתחלה, רק מרכז הפועל סייע לנו. בחודש האחרון התגייס גם איגוד הכדוריד למימוש הרעיון, והקמנו שלוש קבוצות ילדים. קבוצת ילדות חדשה גם כן על הפרק. המטרה לשנתיים הקרובות היא להקים תשתית נוער ולהעלות את קבוצת הבוגרים אל הליגה הלאומית לפחות".

הפועל אשקלון משחקת בליגה ארצית דרום, הליגה השלישית והאחרונה, וכעת מסתמנת תקוה כי בעונה הבאה היא תיאבק על עליה לליגה הלאומית, ומי יודע מה הלאה. המאמן שלה הוא הלל טרבלסי, מהאחראים לכך שהפועל אשדוד היא כיום גורם חשוב בצמרת ליגת העל (מקום 3), ואין סיבה שעיר גדולה כמו אשקלון לא תעלה אל הבימה המרכזית של הכדוריד בישראל.

יור הקבוצה הוא שחקן העבר, כמובן, דוד סעדון, ויחד עמו בהנהלה ניתן למצוא שחקני עבר כאהרון ויה ואיציק (חיפה) כהן, שכיום עובד בהסתדרות העובדים הכללית. כנשיא כבוד נבחר יוסי גולדשטיין, האיש שבעצם הקים את קבוצת הכדוריד בעיר בטרם זו נסגרה לפני כרבע מאה. אבנר לוינסון הוא המאמן של פרחי הכדוריד החדשים, של הילדים. הקבוצה משחקת בתיכון מקיף ה', לידיעת מי שרוצה לקפוץ לבקר.


רכז הכדוריד בהפועל, איז'ו ויינר, ורכז האיגוד רביב ורניק, סייעו ברישום הקבוצות באיגוד לאחר שאותרו כ-80 ילדים. "אנחנו רוצים להגיע ל-500 ילדים כמו פעם", אומר שוורץ. מנהל מחלקת הספורט בעיריית אשקלון, מרסלו בודרמן, התגייס אף הוא לסייע בבניית מחלקת הנוער לאחר מאמצים מרובים מצד סגן ראש מינהל הספורט דודו מלכא ומנכל הפועל יורם ארנשטיין, וכעת מונחת התשתית ההתחלתית לבניית עתודה לכדוריד בעיר הדרומית ביותר ברצועת החוף.

שוורץ: "כל אחד מאתנו חש חדוות יצירה של משהו חדש, של סיפוק ושל רצון להמשיך, והכל בהתנדבות מתוך רצון טוב".

יורם ארנשטיין, מנ"כל הפועל: "25 שנים ללא כדוריד בעיר גדולה כמו אשקלון זה באמת יותר מדי. פגשנו שם אנשים שמוכנים לתת מעצמם למען הענף, למען הקהילה, ובמרכז הפועל תמיד שמחים להתגייס כדי להרים מועדון במקום איסטרטגי וחשוב כאשקלון".