החן של כפר סבא

חן הימלפרב
חן הימלפרב
המאמן חן הימלפרב סיים עונה מדהימה עם הנשים של הפועל כפר סבא, שהפסידו רק 4 פעמים בכל המסגרות והניפו בפעם השלישית את צלחת אליפות הכדורעף. הזרות המחוברות, הישראליות הדומיננטיות, המחליפות שעשו את ההבדל, ההנהלה המחויבת לדרך, כל אלה גורמות וגורמים להימלפרב לחגוג 40 אביבים בסיפוק רב

חן הימלפרב יכול להרגיש שבע רצון, במיוחד בעוד כחודש, כשיחגוג 40 אביבים. כמי שגדל בעיר כפר סבא, גר שם עד היום, צמח במועדון הכדורעף של הפועל כפר סבא, הוא מסמן על הרשת הפרטית שלו תואר אליפות שלישי כמאמן קבוצת הנשים של המועדון לצד שתי זכיות בגביע המדינה והכל בשבע השנים האחרונות בלי עין הרע. ואיזו עונה זו היתה. רק ארבעה הפסדים בכל המסגרות, מתוכם, שלושה הפסדים בתוצאה הצמודה 3-2 במערכות.

חן פותח דווקא עם התסכול, ההפסד היחיד בתוצאה 3-0, הרביעי בסך הכל העונה, אבל דווקא בגמר גביע המדינה מול מכבי חיפה. "היינו הקבוצה הטובה ביותר בליגה מאז תחילת העונה, אבל בגמר הגביע התערערו יחסי הכוחות. חיפה קבוצה חזקה והיה חשש כי נפסיד לבסוף גם את האליפות. הגענו אל משחקי הפלייאוף עם המשקולת הכבדה הזו, אבל אחרי הניצחון במשחק הראשון השתחרר הכל, קיבלנו בחזרה את הביטחון העצמי שלנו והיינו שוב מחוברים".

חן, שהיה בעבר עוזרו של אריה זלינגר באימון נבחרת הנשים, מנוסה מאוד בענף, מכיר הטב את השחקניות, והוא ידע העונה לנצח על קונצרט משובח הכולל שתי זרות איכותיות וגלריה ישראלית מעולה. "הזרות התחברו, לא רק מקצועית, אלא גם חברתית, אבל מה שיפה הוא זה שהישראליות היו הדומיננטיות בקבוצה. אניה וליקי, גלית דבש, נועה ארז, ענבר וינרסקי, וגם שחקניות ששיחקו פחות. האחרונות תרמו באופן שלא נראה באף קבוצה אחרת עד שזה היה ממש כמו עוד שחקנית על המגרש. התרומה הייחודית שלהן ניכרה, הן באימונים, הן על הספסל והן על המגרש, וזה היה הכח הכי חזק שלנו בעונה הזו".

איגוד הכדורעף
הפועל כפר סבא שיחקה בתחילת העונה בגביע ההתאחדות האירופית, המפעל השני באיכותו ביבשת, עד שהודחה בסיבוב השני. "בדיעבד, ההדחה עשתה לנו שירות טוב להמשך הליגה", מתנחם חן.

ומה הלאה? "כל עוד אני בארץ אני לא רואה עצמי בקבוצה אחרת. אני מרגיש שזהו הבית שלי ושאני חלק מהמסע של המועדון הנפלא הזה. יש לי חלום לאמן בחו"ל, אבל בישראל אני הכי מחובר אל המועדון בו צמחתי בעצמי כשחקן. יש כאן חברי הנהלה מדהימים בראשות גרי ועופרה אברמוביץ, כשגם שאר חברי ההנהלה מגלים מחויבות ותמיכה, והכל בהתנדבות".

איגוד הכדורעף