הושג הסכם עם ארגון ספורט הנוער הגרמני, שימשיך לסבסד חילופי משלחות

משלחת ישראל לברלין בראשות כנרת צדף, מנהלת אגף הספורט בהפועל, שבה מסמינר ומפגישות עם ראשי מועדוני ספורט בגרמניה. צדף: "ההסכם החדש פותח דלת למאות בני נוער שיוכלו לחוות את תרבות הספורט הגרמנית"

בביקור של משלחת ישראלית מטעם מרכז הפועל בברלין הוחלט על הידוק שיתוף הפעולה בנושא חילופי משלחות נוער בספורט בין גרמניה לישראל. במהלך הסיור נפגשו חברי המשלחת עם ראשי מועדונים פוטנציאליים המעוניינים לקחת חלק בחילופי המשלחות בענפים השונים.

במשלחת נכחו בין היתר גם ארז ביטמן, מנהל מחלקת הספורט בעמק יזרעאל, ואורן אלמוג, מנהל מחלקת הספורט באילת, שהשתתפו אף הם בסמינר בו נידון שיתוף ה"אחר" בספורט ובקבלתו על ידי החברה באמצעות הספורט, וכן בחשיבות שיש בשימור והידוק הקשר בין הגופים ובסטנדרטים אותם יש להציב על מנת לבצע חילופי משלחות אפקטיביים.

חילופי המשלחות לשנת 2018, כך הוחלט, ייקבעו עד ספטמבר הקרוב, וארגון הספורט הגרמני לנוער הביע את נכונותו להמשיך ולסבסד את עלויות הטיסה כפי שהיה בעבר.

כנרת צדף, מנהלת אגף הספורט בהפועל, שעמדה בראש המשלחת: "הסכם חילופי המשלחות פותח דלת למאות בני נוער, שיוכלו לחוות את תרבות הספורט הגרמנית וליצור קשרי גומלין דרך הספורט. קשרים כאלה יעצימו אותם אותם ברמה האישית וברמה הספורטיבית".

מועדוני הפועל אשר מעוניינים לבצע חילופי משלחות נוער עם גרמניה מוזמנים לפנות אל כנרת במרכז הפועל.