הוורדים לפרג'

קארין פרג' בת ה-12 מהפועל קאנטרי כפר ורדים היא הדרוזית הראשונה שזוכה בתואר אלופת ישראל בשחייה. הילדה מכפר ינוח במים כבר מגיל חצי שנה במועדון הגלילי המחבר ילדים יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים מכל האזור

עוד לא הסתיימו כל אליפויות ישראל 2018 בשחייה אבל כבר בטוח שתקדים אחד ייזכר מתחרויות הגילאים ובעיקר מהגמר ל-200 מטר חופשי לבנות בגיל 12. קארין פרג' מהכפר ינוח היא הדרוזית הראשונה המוכתרת כאלופת ישראל בשחייה. הילדה מהפועל קאנטרי כפר ורדים הביאה הביתה גם מדליית כסף מגמר ה-400 חופשי ואולי עוד תהיה מפורסמת גם אחרי התקדים הפיקנטי.

וואל פרג', האב הגאה, מספר על היהלום הצעיר: "כבר בגיל חצי שנה כשביליתי איתה שעות ולא היה לי מה לעשות איתה הכנסתי אותה למים עם חליפת מצופים וראיתי שזה מתאים לה. מגיל 5 היא בחוג ומגיל 7 בקבוצת שחייה ממש בהפועל. היא התקדמה משנה לשנה וממש אוהבת את השחייה. העונש הכי גדול שאפשר לתת לה זה לא ללכת לאימון. יש לה אופי חזק והיא אף פעם לא ויתרה גם כשדברים לא הלכו לה ולא עמדה במשימות של המאמן. אם הכל יילך טוב היא רואה את עצמה באולימפיאדה יום אחד בעזרת השם".

וואל הוא מדריך חדר כושר ובעצמו עובד באימונים יבשים עם קבוצת השחייה בקאנטרי כפר ורדים אותה מאמן מרט שרמן, האחראי המקצועי הראשי להצלחה של קארין. שרמן על עתידה של השחיינית הצעירה: "הכל תלוי תמיד במשולש הורים, מאמן, ילד. קארין מוכשרת מאוד והסביבה שלה תומכת אבל קשה עוד לדעת בגיל הזה מה יהיה בעתיד".

אז בינוח שמחים וגאים בקארין, או לפחות הרוב, כפי שמספר וואל: "יש גאווה גדולה בינוח מההישגים של קארין. המבוגרים אצלנו פחות מבינים את זה ולא רגילים שילדה מופיעה בתחרויות שחייה אבל מבחינתי העיקר שזה עושה לה טוב ואני איתה עד הסוף. השמיים הם הגבול".

11 שחיינים בגילאים 15-10 מתאמנים אצל שרמן בכפר ורדים, מועדון די טרי. שרמן: "עדיין אין לנו בוגרים. לפני חמש שנים נרשמנו לליגה ומההתחלה אנחנו עם מרכז הפועל ומתחרים בכל הגילאים הצעירים".

רוני קובה, מנהל קאנטרי כפר ורדים וקבוצת השחייה של המועדון: "יש לציין גם את טלי דחפור, ערביה נוצריה ממעיליא, שזכתה אף היא באליפות ישראל. יש לנו בית ספר שחייה עם מאה תלמידות ותלמידים מכל הדתות והעדות. ממש כח רב לאומי שחוזר עם מדליות מכל הצבעים מכל התחרויות. מאוד חשוב השילוב הבין-דתי הזה במקום מבודד כשלנו בגליל, עם שיתוף פעולה מצוין בין כל השכנים כאן באזור. גאווה גדולה בקארין, טלי ובכל הקבוצה הנפלאה הזו".