האמא של כל הגביעים


חמש שחקניות אמהות, זו הגאווה העיקרית של הפועל כפר סבא, מניפת גביע המדינה בכדורעף נשים. המועדון מיישם מודל חדש וייחודי לאמהות בקבוצת ספורט הישגי, ובינתיים נאבק על הדאבל כדי למחוק את הטעם הרע מהזכייה אשתקד, אז פשוט הופסקה הליגה בגלל פרוץ מגיפת הקורונה והקבוצה הוכרזה כאלופה, בהיותה ראשונה בטבלה. כל זאת אולי לא היה קורה אלמלא שיתוף הפעולה רב השנים עם מרכז הפועל "באש ובמים" כפי שמגדירה זאת היור עופרה אברמוביץ

24.3.2021

אולי זו היתה צריכה להיות הזכייה החמישית של הפועל כפר סבא בגביע המדינה כדורעף נשים אלמלא ביטול גמר הגביע אליו העפילה אשתקד ערב פרוץ מגיפת הקורונה, ואולי הדגש בזכייה הרביעית הוא על חזרת הקהל והשיבה אל הנורמליות בספורט, אבל במועדון הצמרת מתרגשים וגאים יותר בעובדה שמדובר בקבוצה הכוללת לא פחות מחמש אמהות.

הקפטנית, גלית דבש: "אנחנו יוצרות תקדים בנוף הספורט ההישגי בישראל לדעתי. מגיע שאפו למועדון שמאמין בנו ונותן לנו, השחקניות-אמהות, גב, ולצוות שמגלה גמישות. גם השחקניות האחרות מסייעות לנו וזה לא מובן מאליו".

יור המועדון עופרה אברמוביץ לקחה את הנושא צעד קדימה והיא מגבשת בימים אלה מסמך ביחד עם אורן כהן, מחזיק תיק הספורט בעיריית כפר סבא, ובו יירשמו הצרכים והפתרונות לשחקניות-אמהות על מנת ליישם דרכי פעולה בכל קבוצת ספורט. אברמוביץ: "מה שנעשה בהפועל כפר סבא בנושא הזה יכול להוות מודל עולמי להתנהלות בסיטואציה כזו. הסגל שלנו, הכולל חמש אמהות, זה משהו נדיר גם בקנה מידה עולמי. רק לחשוב איך מתפקדת שחקנית שחוזרת הביתה אחרי אימון או משחק, תשושה, ואז מתחילה לטפל בילדיה. זה ראוי להערצה. אני פשוט מצדיעה להן. הן משקיעות כפול או אפילו פי שלוש יותר משחקנית רגילה. ההצלחה בסופו של דבר היא הגאווה שלנו, היא אמירה".

הירוקות מהשרון הביסו בגמר 0-3 חלק את הירוקות מהצפון, מכבי חיפה, ובינתיים כבר עלו ליתרון 0-1 עליהן בסדרת חצי גמר האליפות עם תחילת המאבק על דאבל. דבש: "זו היתה זכייה מתוקה במיוחד לאחר שגמר העונה שעברה בוטל שבוע לפני המשחק, ואת צלחת האליפות העניקו לנו כי ניצבנו במקום הראשון, אז השנה אנחנו רוצות אפילו יותר. בגלל זה נלחמנו בשיניים בגמר למרות ששתי הזרות שלנו נפצעו ערב המשחק ושיחקו פצועות. עכשיו כבר שכחנו מהגביע ואנחנו מרוכזות במאבק על האליפות אנחנו עדיין האלופות אבל עם טעם רע מאיך שזה הוכרע לפני שנה".

המאמן שצמח במועדון כשחקן, אלעד שפגט: "באנו מאוד מוכנים לגמר, שיחקנו אגרסיבי ונלחמנו על כל כדור, והתוצאה בהתאם. האמנתי שאם השחקניות יפגינו את יכולתן האמיתית זה יכול להיגמר 0-3 חלק וכך היה. הקבוצה מאוזנת ונבנתה טוב, והמטרה היא דאבל".

לא רק שהשנה התקיים גמר גביע אלא שהיציעים נפתחו לקהל ויש לכך אפקט. שפגט: "כיף שחזר הקהל, רואים שהבנות נהנות יותר כשזה ככה, זהו חלק חשוב בספורט".
אברמוביץ: "עדיין אין מספיק קהל, כנראה שצריך להרגיל אותו לחזור אל המגרשים, זה תהליך. אני מניחה שלקראת סדרת הגמר, בתקווה שנעלה, יבואו יותר. אנחנו מפרסמים ומעודדים את הקהל להגיע, לעודד וליהנות".

הכדורעף בכפר סבא הוא שם דבר בישראל, גברים ונשים, והמועדון הוא מהמצליחים ביותר של הפועל בישראל. עופרה אברמוביץ מודה למרכז הפועל על כך שהוא שותף לסיפור ההצלחה הייחודי הזה: "מרכז הפועל זה בית באש ובמים, בהצלחות ובכשלונות, ואנחנו מודים לו על הליווי הצמוד בדרכנו. שיתוף הפעולה הוא חשוב מאוד, בעיקר עם המנכל יורם ארנשטיין ומנהלת אגף הספורט כנרת צדף. שיימשך ככה, ואנחנו מקוות לעוד".