האדומים של האזור הירוק

מועדון הפועל אילות כדוריד ממשיך לכבוש את המדבר עם יומרה מוצהרת להעפיל לליגת העל, עם פתיחת קבוצת נשים מחוזקת בשלוש זרות, עם כדוריד חופים בפארק תמנע, והכי חשוב, אולם חדש שייחנך ממש בימים הקרובים וישים קץ לנדודים לאולם באילת או לאימונים במגרש פתוח. האזור מוגדר ירוק מבחינת קורונה ובאילות רק מקווים כי העונה תיפתח ותתקיים כרגיל. כתבה שניה בסדרה על הכנות המועדונים לעונת ספורט בצל הקורונה, באתר של מרכז הפועל, שמסייע לקבוצות הפריפריה מתוך מדיניות חברתית

 הכי רחוק מהמרכז, וחייבים לאמר, הכי מפתיע אפשר, צומח לו מעוז כדוריד חדש ומרתק. הפועל אילות, שסיימה שניה בליגה השניה בעונה האחרונה, מסתערת במוצהר על ליגת העל, פותחת קבוצת נשים עם שלוש שחקניות זרות וממש בימים הקרובים חונכת אולם חדש וחדיש המכיל 500 מושבים.

המשוגע לדבר, וחייב להיות משוגע לדבר בפרויקטים שכאלה, הוא סילביו קוגן, שעבר השנה מניהול הקבוצה לניהול כל מחלקת הספורט של המועצה האזורית אילות. הוא מקבל את הגיבוי מראש המועצה ד"ר חנן גינת, וכרגיל, מרכז הפועל מסייע גם כאן כפי שהוא מסייע למועדוני פריפריה בכל הארץ ובכל הענפים.

עכשיו רק מקווים בחבל הארץ הדרומי כי מגיפת הקורונה לא תפגע בכדוריד כפי שפגעה ועצרה אותו לפני סיום העונה האחרונה. קוגן: "בעוד יומיים אנחנו מקבלים את המפתח לאולם החדש ובתוך עשרה ימים הוא יהיה מוכן. המאמן הסרבי שלנו, סרג'ן רונדיץ, ושני הזרים הסרבים, אמורים להגיע בשבוע הבא ולשהות בבידוד כנדרש, וכך גם שלוש שחקניות קבוצת הנשים, שמגיעות מניגריה".

הפועל אילות הפכה את הכדוריד לשם דבר בקרב היישובים הכפריים של החבל, וגרמה לכדוריד לנוע עוד יותר דרומה לאחר שאשדוד, באר שבע ודימונה הרחיבו את מפת הענף בשנים האחרונות ותקעו יתד בליגת העל, כולל האליפות ההיסטורית של אשדוד. הבעיה הקשה ביותר של אילות היא הנסיעות, ולא רק למשחקים ברחבי המדינה אלא ההגעה של צעירי האזור לאימונים באולם שביטבתה. אגב, האולם החדש נבנה מול הקיבוץ, לא רחוק מהאולם הישן, שאינו כשיר לארוח משחקים רשמיים בכדוריד. הקבוצות של המועדון התאמנו בעבר גם במגרש פתוח או שהרחיקו עד אילת כדי לארח, ובכל מקרה הרבו ועוד ירבו בנסיעות על מנת להגיע מיישוב מגוריהם עד יטבתה .

"עשר שנים חיכינו לאולם החדש" מספר קוגן. "בזכות ראש המועצה גינת קיבלנו תוך שנה את האולם החדש, ואנחנו מודים גם למרכז הפועל על התמיכה המתמדת בנו לאורך השנים. ניכר בהפועל כי הם מודעים לכך שאנחנו נקודה דרומית מאוד חזקה ועל כן אנו מקבלים מהם את הסיוע. קיבלנו כעת הבטחה גם לסיוע עבור קבוצת הנשים החדשה".

קבוצת הבוגרות היא חדשה אבל כבר לפני שנים שיחקו ילדות עד כיתה י במועדון. כעת, חלקן שב אחרי השירות הצבאי ויש כבר תיכוניסטיות חדשות שמשחקות. שחקן קבוצת הבוגרים, דין סויפרמן, במקור מראשון לציון, יאמן את קבוצת הנשים החדשה והמחוזקת.

עוד בתכניות, כדוריד חופים בפארק תמנע שהוא אחד הספונסרים של המועדון, ובמועדון מעוניינים לקדם את גרסת החול המהירה והמלהיבה של הכדוריד בדומה לכדורעף החופים האולימפי. בכל המועדון משחקים כ-60 שחקנים ושחקניות, לא כולל תלמידי בית הספר לכדוריד, שהם הילדים הקטנים. האולם אמור להיות בעיקר עבור הכדוריד אבל ישחקו בו גם כדורסל וכדורשת, וכמו כן הוא ישרת את בית הספר והמתנס המקומי. עדיין, הכדוריד הוא גולת הכותרת של הפועל אילות.

קוגן: "בגברים אנחנו הולכים העונה בכל הכח ואני רק מקווה שהעונה תיפתח כמתוכנן. אנחנו אזור ירוק מבחינת קורונה והשחקנים כבר מתאמנים כרגיל. אנחנו רוצים להמשיך בתנופה אחרי העונה המדהימה שהיתה לנו, באולם היפה שלנו, שיהיה מוכן בזמן ועל פי כל הדרישות המקצועיות. המטרה שלנו היא להעפיל לראשונה אל ליגת העל בכדוריד".