דמקה טשאלה מהפועל השרון זכה באליפות ישראל למרוצי שדה

שיאן ישראל עד גיל 23 ינסה גם להעפיל בהמשך העונה לאליפות אירופה באמסטרדם. מרכז הפועל תומך בפרויקט הרצים של המועדון

דמקה טשאלה מהפועל אורן השרון כפר סבא הוא החל מהשבוע גם אלוף ישראל במרוצי שדה. הרץ בן ה-22, שיאן ישראל עד גיל 23 בריצת 10,000 מטר וסגן אלוף ישראל בחצי מרתון, ניצח ביום שישי האחרון במקצה ל-10,830 מטר אחרי 34.24 דקות באליפות שהתקיימה בפארק הירקון, תל אביב.

דמקה, חניכו של פאלורו אלמאיו, היה מאושפז עד ששה ימים לפני התחרות בגלל שפעת חזקה וחום גבוה, אבל התגבר בזמן ועלה אל ראש הפודיום כדי לקבל את מדליית הזהב. דמקה, כיום חייל, שלט בגיל הנוער בריצות הארוכות בשנים האחרונות ואף סיים חמישי באליפות אירופה עד גיל 23 בריצת 10,000 מטר.

המנהל המקצועי של המועדון, אמנון גור, ציין כי המטרה הקרובה של דמקה היא העפלה ליורו 2016 באמסטרדם בקיץ הקרוב, לפחות. דמקה גם ייצג את ישראל בתחרות סבב האתגר האירופי בטורקיה, וחלומו הוא לעמוד בסטנדרט האולימפי בהמשך הקריירה אם כי הפתעה בדמות כרטיס אולימפי, כבר לריו 2016, יכולה אף היא להתרחש.

דמקה הוא רק חלק מחבורת רצי העלית של הפועל אורן השרון כפר סבא, שמפגינה שליטה ללא מצרים בריצה הישראלית של העשור האחרון, ואשר כוללת רצים כאיימרו עלמיה, גירמה אמרה ועוד. מרכז הפועל תומך בפרויקט של המועדון המושתת על עבודתו של המאמן זהר זימרו, בעברו מרתוניסט אולימפי.