דוד מלך המרוצים

מהקמת סניף הפועל בכפר מנחם ועד ארגון מרתון תל אביב הראשון ושלל מרוצים, מאימון כדורעף נשים ועד הכנת נבחרת הסייפות למשחקי אסיה ועוד עשרות רבות של אירועים, דוד סעידי בן ה-76 חתום על עשייה עשירה ומגוונת בספורט הישראלי ועל כן יקבל עיטור "איש כפועלו" בכנס ותיקי הפועל ביום חמישי

"אתה לא עוסק בעשייה למען תארים אבל יפה שמעריכים אותך. יחד עם שותפים רבים וטובים לאורך השנים פעלנו בהפועל למען כלל האוכלוסיה מהגליל העליון ועד אילת, למען עולים חדשים, ילדים ונוער, למען כולם".

דוד סעידי עלה בגיל 7 מאיראן והחל את עיסוקו בתחום הספורט עוד בשנות ה-60 כששימש כמזכיר הפועל כפר מנחם בהתנדבות. במהלך עשור זה למד במכללה לחינוך גופני (מכון ווינגייט) ובמקביל סיים קורס של מאמני אתלטיקה קלה וכדורעף.

בשנת 67' החל לעבוד בבית הספר צפית בקיבוץ כפר מנחם והפיק את מרוץ הלפיד הראשון מקברות המכבים בחורבות מודיעין דרך לטרון לקיבוצים נחשון ורבדים ומשם לכפר מנחם.

לראשונה בארץ, בשנות ה-70, הקים מגמת ספורט בבית ספר עירון חדרה והחל לאמן את קבוצת כדורעף נשים של הפועל חפר. כעבור שנה עבד כרכז הדרכה ארצי ורכז קורסי הקיץ של רשות הספורט במכון ווינגייט, ובמקביל, ריכז את הליגה למקומות עבודה בהפועל מחוז תיכון ושימש כמזכיר הפועל.

בשנת 74' אימן את נבחרת ישראל סייף נשים לקראת משחקי אסיה שנערכו באירן אולם לא המריא בעצמו לטהרן עם הנבחרת מפני שהיה חשש כי ייעצר בגין אי מילוי צו גיוס לצבא האיראני ונפקדות.

בשנות ה-80 ריכז סעידי את ענף האתלטיקה הקלה בהפועל והקים כ-62 סניפים בארץ. במהלך פעילותו עודד אירועים עממיים, ארגן את מרתון תל אביב הראשון, מרוץ מייל הזהב מסביב לכיכר המדינה, צעדת ירושלים, מרתון טבריה, מרוץ התבור, מרוץ עין-גדי ועוד עשרות מרוצים נוספים ברחבי הארץ, שהשאירו חותם על מפת המרוצים עד היום.

סעידי: "הפועל זה הבית השני שלי כשלעתים הקדשתי לו בסופי שבוע של תחרויות יותר שעות מאשר לבית הראשון".

בשנת 95' התקיים מרוץ שליחים למעל השלום אשר עבר מאירופה למצרים ומשם לחצי האי סיני, מעבר כרם שלום ומשם נמסר המקל לרצי הפועל אשקלון. לאחר שנה סיים את עבודתו במרכז הפועל אך נשאר חבר באיגוד האתלטיקה כממונה על המרוצים בארץ והיה לדמות קבועה בנוף הריצות של ישראל.

עבור כל אלה יזכה סעידי לעיטור "איש כפועלו" בכנס ותיקי הפועל שיתקיים ביום חמישי הקרוב.