גראן פונדו ערבה למרות הכל

(sportphogrphy)
(sportphogrphy)
(sportphogrphy)
(sportphogrphy)
(sportphogrphy)
(sportphogrphy)
800 רוכבי אופניים השתתפו בשבת במרוץ גראן פונדו ערבה, שהתקיים אמנם כמתוכנן, אבל רק עם רוכבים מישראל לאחר הודעה שנמסרה ל-100 רוכבים מחו"ל, בעיקר מאיטליה וצרפת, שלא להגיע לישראל בעקבות משבר הקורונה. משרד הבריאות אישר את קיום הארוע בו מרכז הפועל שותף ותומך, רק יממה לפני כן

האופניים גראן פונדו ערבה הבינלאומי 2020 בו מרכז הפועל שותף ותומך, התקיים בשבת בערבה התיכונה. הארוע המסורתי הוזנק רק לאחר שקיבל אישור קיום אירוע ביום שישי ממשרד הבריאות, וזאת לאחר שמשלחות רוכבים מחו"ל עם כ-100 רוכבים מקצוענים, בעיקר מאיטליה, צרפת וגרמניה, נאלצו לבטל את השתתפותם. מאות הרוכבים שחיכו על קו הזינוק, ישראלים בלבד, הוזנקו בקבוצות קטנות יותר.

כ-800 רוכבים ורוכבות, מקצוענים וחובבי רכיבה, השתתפו בשני מקצים עיקריים – גראן פונדו באורך 130 קמ ומיני פונדו באורך 56 קמ. האירוע התקיים זו הפעם ה-8 (שנתיים בערבה התיכונה) והוא מהווה שלוחה ישראלית למסורת רכיבה איטלקית רבת שנים.

פסטיבל האופניים גראן פונדו ערבה הבינלאומי 2020 לרוכבי כביש הנו יוזמה של חברת גראן פונדו ישראל בניהולם של הראל נחמני וחנן פרץ, אנשי מקצוע מהמובילים בתחום, בחסות המועצה האזורית ערבה תיכונה ובשת"פ עם איגוד האופניים הישראלי, משרד התיירות, משרד התרבות והספורט, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, מרכז הפועל, והרלב"ד, שיוצאים יחד עם מארגני המרוץ לקמפיין למען שמירה על בטיחות רוכבי האופנים בכבישים.

במקצה למרחק 130 קמ השתתפו עשרות קבוצות מקצועניות מישראל ומאות רבות של רוכבים ורוכבות, על מסלול מעגלי, שהתחיל והסתיים במרכז ספיר שבערבה התיכונה. המסלול כלל את הטיפוס המסורתי של מעלה עקרבים, המכתש הגדול, נחל צין ודרך השלום, במסלול שהוא חוויה מדברית עם נופים עוצרי נשימה.

מסלול הגראן פונדו כלל גם מקטע גראבל סלול ומתוחזק באורך של כ- 7 קמ, כמחווה למרוץ הסטראדה ביאנקי באיטליה ואירועי אופני כביש נוספים בעולם, המשלבים מקטעים אתגריים בתוך מסלולי הרכיבה שלהם. כמו כן נערך מקצה מיני פונדו עממי באורך של 56 קמ מישוריים בו השתתפו ותיקי ענף האופניים הישראלי, שזכו בתחרויות רכיבה בשנות ה –70,80,90.

יוסי לין, מנהל הספורט של מועצה אזורית ערבה תיכונה: "אנחנו שמחים לארח את מרוץ הגראן פונדו זו השנה השנייה ברציפות וצפויים לארח אותו גם בשנים הבאות במטרה לעודד אירועי ספורט מקצועיים בערבה ואירועי רכיבה מקצועיים בפרט".

מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "מרכז הפועל גאה להיות שותף ותומך יחד עם אחרים בגראן פונדו ערבה. האזור הינו בין המיוחדים בהיבט הגאומורפולגי ומציג את הקטעים היפים ביותר של הערבה וסביבותיה".