גוש זהב

דאבל שלישי ומוחץ להפועל פלרם גוש זבולון, עם הפסד אחד בודד בכל המסגרות ועם שלל תארים בנוער, מעניקים רשמית את התואר "אימפריית כדורמים" אבל בגוש מדגישים שזה לא רק הצלחות והגביעים אלא הערכים, החינוך, הצעירים. "הכדורמים בשביל המועצה האזורית גוש זבולון הוא מעבר לספורט" אומר יור המועדון ומנהל מחלקת הספורט במועצה דני אלימלך. לכן קולטים צעירים מכל רחבי הארץ, לכן מקפידים על הופעה ייצוגית ולכן מאמן נבחרת ישראל הבוגרת, טל גרודמן, עובד עם הילדים מגיל 10 עד 14 וכבר לא מאמן את בוגרי המועדון. בקרוב: קריית ספורט עם בריכה חדשה וקבוצות נשים בכל הגילאים. בקיצור, מועדון אדום וגאווה של הפועל

 "הדאבל של הבוגרים זה רק הדובדבן", מסביר דני אלימלך, מנהל מחלקת הספורט ואגף קהילה במועצה האזורית זבולון, יושב ראש מועדון הכדורמים הפועל פלרם גוש זבולון, או בקיצור, מנהל הגוש. "ההישג המהותי של הפועל פלרם גוש זבולון הוא שבכל הגילאים אנחנו זוכים בתארים. זכינו באליפות גיל 18 וגיל 16 והגענו לחצי גמר גיל 14. מחלקת הנוער היא החשובה לנו באמת. כשקבוצת גיל 16 שלנו מנצחת 0-10 את טבעון בגמר הגביע זה אומר משהו. אנחנו משקיעים לא מעט משאבים בצעירים ולכן גם מגיעים מכל הארץ לשחק אצלנו. לאחרונה למשל קלטנו שני צעירים מפתח תקוה שעברו לגור כאן בקיבוץ".

6 אליפויות, 7 גביעי מדינה (רביעי רצוף העונה), 3 דאבלים. הגוש הפך להיות אימפריית כדורמים ולא עוצר. התכניות בשמיים, כך מתברר לאחר שהמועצה האזורית הצפונית זכתה במכרז "קול קורא" ממשלתי להקמת קריית ספורט בעמק, בדומה למרכז הכדורגל בקיבוץ שפיים. לצד הקמת אצטדיון כדורגל עם בית נבחרות לאימונים וארוח קבוצות, ליד קיבוץ אושה, תוקם בריכה לכדורמים ולשחייה. אלימלך: "כך אפשר יהיה להחיות מחדש את ענף השחייה שנעלם כאן בזמנו, ולהפריח אותו, וכן נקים קבוצות כדורמים נשים בכל הגילאים".

הגוש, שזכה באליפות הראשונה שלו בסך הכל בשנת 2006, וגם אותה נאלץ לחלוק עם השכנה-יריבה הגדולה, הפועל קריית טבעון, בשל מלחמת לבנון השניה שקטעה את הליגה, ביסס בבריכת קיבוץ רמת יוחנן אימפריה, והשנה פשוט דרס את הליגה עם הפסד בודד במאזן המשחקים בכל המסגרות.

המאמן מושיקו הרשקוביץ: "היתה עונה מדהימה, איכותית מאוד, בה הקבוצה התחברה, פגענו בבחירת הזרים וקיבלנו תנאים מצוינים. הגענו גם מוכנים לגמר הגביע מול אסא תל אביב לה הפסדנו בפנדלים בחצי גמר העונה שעברה".

הרשקוביץ מסיים את תפקידו ואת אימון הכדורמים נכון לעכשו בשל עומס בעבודתו היומיומית, והגוש מנהל משא ומתן, כולל עם שני מועמדים מחו"ל. עם זאת, אירופה זה חלום שלא ניתן לממש עדיין בכדורמים הישראלי.

אלימלך: "יש בעיה קשה עם השתתפות בגביע אירופה כשהליגה שלנו מתחילה רק בדצמבר ואילו כבר באוקטובר מתחילים המשחקים במפעלים האירופים. לא נוכל להתחיל ולהתאמן כבר באוגוסט. זה לא מציאותי".

אבל כאמור, מטרות הגוש עמוקות יותר מכל תואר, ולכן גם אין שובע מתארים. אלימלך טוען שהמטרות והיעדים לא מסתכמים בהנפת צלחות וגביעים: "אנחנו לא מסתכלים על זה ככה. הכדורמים בשביל המועצה האזורית הוא מעבר לספורט. זה חינוך. ראש מועצת זבולון עמוס נצר, שהיה שחקן בעצמו, משקיע המון בפרויקט הזה ולאו דווקא כספית. הוא מעורב בכל וחשוב לו שיגיעו לכאן שחקנים שהם גם בני אדם. חשובות לנו ההסעות לאימונים ושהקבוצות יופיעו יפה, בלבוש ייצוגי. כל המסביב חשוב ובסוף יש גם תוצאות".

טל גרודמן, שהוליך את הקבוצה לתארים כמאמן לאחר שגם שיחק בקבוצה, מתרכז כיום באימון צעירי המועדון בגיל 10 עד 14 לצד היותו מאמן נבחרת ישראל הבוגרת. אלימלך: "תראה לי איפה בעוד מקום מאמן הנבחרת מאמן גם ילדים ממש קטנים. המאמן הטוב ביותר צריך לעבוד בבסיס הפירמידה. לבוגרים יש סגל רחב וחזק אז אין בעיה. מה שאנחנו רוצים זה שטל יצמיח דור חדש והוא אכן עושה עבודה נהדרת מלמטה".

מרכז הפועל מלווה מקרוב, הן את הפועל גוש זבולון והן את כל ענף הכדורמים, במיוחד כשמדובר בהנחלת ערכים לצעירים ובפריפריה, ואלימלך מעיד: "מרכז הפועל הוא שותף אמיתי שלנו לאורך שנים רבות. התמיכה, לאו דווקא הכספית אלא גם המקצועית, והשיח שלו עם האנשים, חשובים מאוד לכדורמים כולו בישראל ולהתפחתו המועדון שלנו בפרט. אנחנוו רואים בו חלק בלתי נפרד מההצלחה ועל כך אנחנו מודים לכל אנשי מרכז הפועל".