גבעת חיים פינת באקה אל גרבייה

(הפועל גבעת חיים)
(הפועל גבעת חיים)
אימפריית הכדורמים של הפועל גבעת חיים חוזרת לחיים וגם מפיחה חיים בבריכה של השכנים מבאקה אל גרבייה בפרויקט מיוחד לילדים

הפועל גבעת חיים היא השם הגדול ביותר בתולדות מועדוני הכדורמים בישראל, ולאחר שנים של קיפאון היא חוזרת לחיים, אבל לא רק בפעילות ההישגית הרגילה. המועדון המעוטר ביותר בישראל מנסה להתרחב ולהפיץ את בשורת הכדורמים אצל השכנים מהמיגזר הערבי וכך נוצר שיתוף פעולה מיוחד עם העיר השכנה למועצה האזורית עמק חפר, באקהה אל גרביה.

ילדי כיתות ה' מבאקה נחשפו אל המשחק לאחרונה בבריכת הקיבוץ, שם הם התנסו במשחק ולמדו את יסודות הכדורמים. מטרת הפועל גבעת חיים היא להנגיש את הענף אל אוכלוסיות נוספות ולפתוח חוג משותף בעונה הבאה תוך שיתוף פעולה עם העירייה הערבית.

מאמן קבוצת הנוער, שרון בר שלום, הדריך את ילדי באקה אל גרביה, ומנהל גבעת חיים, אילון ארליך, מספר: "בחודש מאי נפגשתי עם ראש מחלקת הספורט בבאקה אל גרביה מתוך מטרה לבחון שילוב האוכלוסייה הערבית בענף הכדורמים. יש כאן פוטנציאל לכמות ילדים גדולה שיכולה להרחיב את המועדון. בישיבה החלטנו לבצע חשיפה ראשונית דרך תכנית לימוד שחיה המתבצעת בבאקה, כאשר בסוף כל שבוע לימוד שחיה של בית הספר יתקיים אימון וחשיפה לכדורמים".

(הפועל גבעת חיים)

פרוייקט חשיפת הכדורמים נערך במשך כחודש וחצי שבמהלכו עברו הילדים פעילות אינטנסיבית ובעיקר נהנו מהמשחק. המשך שיתוף הפעולה עם בבאקה אל גרביה נסגר בימים אלה במטרה לשלב את הילדים הרוצים בחוג המתקיים בבריכת גבעת חיים. החל מהעונה הבאה יש רצון לפתוח חוג לגילאי 9-12 בבריכה בבקעה עם מדריך מקומי.

התמונות באדיבות הפועל גבעת חיים