גבעת השלושה תארים

בוגרות חוגגות אליפות
בוגרות חוגגות אליפות
נועה ססובר קפטנית הנערות מקבלת את הצלחת
נועה ססובר קפטנית הנערות מקבלת את הצלחת
נועם רוגוב מאמן הנשים והנערות
נועם רוגוב מאמן הנשים והנערות
נערים 14 חוגגים אליפות
נערים 14 חוגגים אליפות
מאמן הבוגרים חזר ליוון, הכוכבת נכנסה לבידוד, הכספים נעצרו והבריכה נסגרה אבל הילדים של הפועל פתח תקוה כדורמים כל כך רצו לשחק עד שהמוטיבציה שלהם הרימה את כל המועדון והוא מסיים עונה עם שלוש אליפויות, שידורים חיים, שלל פעילות ושיווק רשת שמחייה מחדש את הבריכה בגבעת השלושה

 א היה קל לסיים את עונת הכדורמים בישראל, לא רואים באופק את פתיחת העונה הבאה, אבל אם יש מועדון שבכל זאת יכול קצת לחייך לצד החששות והאתגרים זהו הפועל פתח תקוה. מתוך ארבעה גמרים של פלייאוף אליפות אליהם העפילו קבוצות המועדון השונות, שלושה הסתיימו עם זכייה בתואר כך ששנת 2020 תשאיר בכל זאת גם משהו חיובי עבור המורשת וקיר התהילה.

לאחר הפסד בפנדלים מול הפועל יקנעם בגמר הנשים, זכו הפתח תקואיות בצלחת האליפות לאחר שגברו על הפועל קריית טבעון ואסא תל אביב בתום טורניר משולש ממנו נעדרה יקנעם. המאמן נועם רוגוב השלים דאבל פרטי כשהוביל גם את נערות המועדון לזכייה באליפות עד גיל 17, וחן מונסה הוביל את הנערים לזכייה באליפות עד גיל 14. בגמר עד גיל 16 הפסידה קבוצת הנערים מול הפועל קריית טבעון והסתפקה בסגנות האליפות.

מנכל המועדון אמיר ששון מסכם: "בסך הכל אנחנו מרוצים. נקלענו למצב מאוד משונה כשסגרו את הבריכות בשל הקורונה ומשחקים בוטלו אבל הילדים שלנו רצו מאוד לחזור אל הבריכה והתאמנו בצורה מדהימה עם מוטיבציה ענקית. הם ערכו שמונה יחידות אימון בשבוע, חלקן כבר משעה רבע לשש בבוקר, וזה הניב תוצאות. הילדים, שכל כך רצו לחזור, מאוד חשובים לנו ונלחמנו על כך שיתקיימו המשחקים המכריעים".

מדי פעם נאלצו הקבוצות להסתדר ללא שחקנים שנצטוו להיכנס לבידוד, כשהשיא היה עם כניסתה לבידוד של כוכבת הבוגרות מרים בוגצ'נקו, שחקנית נבחרת ישראל האולימפית, בדיוק כשהחלו משחקי האליפות, אבל כאמור, המשימה הושגה. אצל הבוגרים, המאמן סוטיריס זומפלאוס ואחד הזרים חזרו ליוון אבל פלייאוף האליפות בוטל ממילא.

כעת, אמיר מודאג מהעתיד: "טוב שסיימנו את הליגה אבל יש בעיית תקציב וקשה לתכנן את העונה הבאה. אנחנו מחכים לתשובות מהעירייה כדי לדעת אם נפתח את העונה הבאה".

המאמאנט של הכדורמים

בינתיים, האתגרים מחייבים יצירתיות על מנת להשיג מימון ובהפועל פתח תקוה נענים לאתגרים ולא רק יושבים ומחכים לכסף. במועדון יצאו עם שיווק מסיבי ברשתות החברתיות כדי להביא אל הבריכה שבגבעת השלושה כמה שיותר ילדים לחוגי שחייה וכדורמים. הם החלו לשדר את המשחקים בפייסבוק כשהכוונה היא להוסיף בהמשך גם את היוטיוב. נפתחה קבוצת נשים חובבניות, בוגרות, כאלה שלא שיחקו מעולם כדורמים. מעין גרסת הכדורמים של המאמאנט. בנוסף, ממשיכה לפעול קבוצת הורים של ילדי המועדון, המשחקת אף היא, וזו כבר עונה שניה שלה.

ששון: "החוגים עובדים אצלנו כרגיל גם בפגרה ואנחנו מצפים לכך שיבואו כמה שיותר ילדים. אנחנו מנסים לייצר כסף מהסיטואציה בה רוב האנשים נשארו בארץ ולא טסו השנה לחופשות בחו"ל, ועל כן אולי יבואו אלינו. אנחנו מאוד פעילים ברשת ושואפים לשדרג את שידורי המשחקים בעונה הבאה".

יו"ר איגוד הכדורמים, רויטל גלוסקא כהן: "היה חשוב מאד לאיגוד להשיב את הליגות השונות למשחק פעיל במקביל לשמירה על הנחיות משרד הבריאות. פנינו לקראת היערכות לשנה הבאה שתהיה מורכבת בעקבות מגיפת הקורונה אך עם זאת אנחנו והמועדונים רכשנו את הידע כיצד לפעול ולהפעיל.

בנוגע להפועל פתח תקוה, המועדון עבר תהפוכות עצומות בשלוש השנים האחרונות עם הנהלה מאד מעורבת ומחויבת, ועם מנהל בדמות אמיר ששון ולצידו ניצן בלנק שנותנים את הלב והנשמה. לא ניתן יותר להתעלם מהקפיצה הארגונית והמקצועית שקרתה במועדון ובנוסף לאימפריית הנשים אצלו לצד העלייה והצמיחה של קבוצות הנוער של המועדון. כל הכבוד על העשייה היפה אשר ידעה לסחוב את כל המועדון אחריה. בהצלחה בהמשך הדרך"