גביע לגובה

הוכנבוים (אבי רביבו)
הוכנבוים (אבי רביבו)
תואר ראשון לעונה. ברעם
תואר ראשון לעונה. ברעם
עוד לא הספקנו להתרגל לשם החדש והנה להפועל נוף הגליל יש סוף סוף תואר ראשון, גביע הטוטו, דבר שלא קרה מעולם כששם העיר היה נצרת עלית. מועדון שהתרסק כלכלית וחזר לעצמו עם סיוע מרכז הפועל, ניצל בעונה החולפת מירידה לליגה א וכעת מאותת על פליאוף עליון ומי יודע, ביום בהיר רואים מההר הגבוה גם את ליגת העל. בינתיים, המאמן ירון הוכנבוים נמצא חיובי לקורונה ומשחק הפתיחה נדחה אבל ההכנה נראית טוב והתואר ההיסטורי הגביר תיאבון * כתבה חדשה בסדרה של אתר מרכז הפועל על ההכנות לעונת ספורט חדשה בצל משבר הקורונה

27.8.2020

משנה שם משנה מזל? זה נכון לפחות במקרה של נוף הגליל. עונת כדורגל אחת בלבד לאחר שהעיר הגלילית שינתה את שמה מנצרת עלית, וכבר מועדון הפועל המקומי חוגג תואר ראשון אי פעם, זכייה בגביע הטוטו של הליגה הלאומית. נכון, אמנם תואר צנוע למדי בספורט הישראלי, אבל אולי מדובר בהתחלה חדשה ותנופה לקראת העונה החדשה.

שחקני ההר אף התגברו על הביתיות של הפועל פתח תקוה בגמר שנערך באיצטדיון המושבה וחזרו משם צפונה אחרי 0-3 חלק ומרשים, מה שאולי גם מאותת על ניסיון לשחזר את שנעשה בעבר תחת השם הקודם, העפלה לליגת העל. כל זאת, כשהקבוצה גם משחקת באיצטדיון גרין המשודרג, ששינה את פניו לחלוטין בזכות שיפוץ שעלה 40 מיליון שקלים תודות לעירייה.

ועכשיו חסר רק הקהל, שנאלץ לראות את הזכייה מהטלוויזיה בבית בגלל הקורונה, ועדיין לא ידוע מתי יזכה לחנוך את האיצטדיון המחודש. המאמן ירון הוכנבוים נמצא חיובי לקורונה, ואמנם הוא כבר נטול תסמינים אבל עדיין בבית מבודד, וכואב לו על כך שהקהל לא חגג יחד עם השחקנים: "יש לנו אוהדים טובים וחבל שארוע שכל כך משמח אוהדים באשר הם, לא אפשרי כרגע. חגגנו את הזכייה אבל זה חרה לי שהקהל לא היה על הגדרות".

הוכנבוים חזר אל העמדה בחודש מארס, ארבעה ימים לפני פרוץ משבר הקורונה, 18 שנים לאחר שהעלה את הקבוצה מהליגה הארצית אל הלאומית. הפעם המשימה שלו היתה להישרד בליגת המשנה והוא עמד בה יפה, כשהפועל נוף הגליל הבטיחה הישארות בלאומית זמן רב לפני סיום העונה. בקיץ, הקבוצה ערכה שני מחנות אימון בארץ, כמובן, והשאלה היא מה הלאה?

הוכנבוים: "המטרה היא פליאוף עליון למרות שעם האוכל בא התיאבון ואחרי הזכייה בגביע הטוטו יש החושבים כי אפשר גם יותר מזה. אפשר יהיה להתחרות על העלייה לליגת העל אבל מוקדם עדיין להעריך. נראה גם את חוזקן של היריבות שלנו בהמשך. הקבוצה שלנו מעניינת, עם 12 שחקנים בהם הושקע רוב התקציב והשאר צעירים מהנוער. הפתיחה היתה טובה".

גיל ברעם, מנכל המועדון: "הסגל שלם, ההכנה היתה מצוינת ועשינו מסע מדהים בגביע הטוטו ממנו אנחנו מאושרים אבל ליגה זה ליגה וכל מפעל לגופו. המטרה שלנו היא פליאוף עליון, להיות כמה שיותר למעלה ולשחק כדורגל".

כאמור, הפועל נצרת עלית שיחקה בעבר בליגה הבכירה אולם חוותה התמוטטות כלכלית מאז. לפני 11 שנים נכנס ברעם לתפקיד, ומרכז הפועל סייע למועדון להתרומם. ברעם: "אפשר לאמר שבזכות מרכז הפועל אנחנו עוד קיימים. היו צרות כלכליות קשות מאוד, והפועל סייעו לנו כל הדרך. שיתוף הפעולה הוא מצוין, הקשר הוא מתמיד ואני מרגיש שהמנכל יורם ארנשטיין, קיכלה ורותי כל הזמן עומדים לרשותנו".

משחק הפתיחה מול ביתר תל אביב\בת ים נדחה בשל הבדיקה החיובית של המאמן והבידוד של חלק מהשחקנים, אבל הוא אמור להתקיים ביום שני הקרוב. גביע אחד כבר יש סוף סוף, ומי יודע אולי בעתיד יצטרכו להשקיע בארון גביעים וצלחות.