גבוה ואדום

הפועל כדורסל - מחלקות הנוער
קאמבק של הפועל תל אביב אל מפת הכדורסל בישראל לא היה מושלם ללא הצלחה במחלקת הנוער והילדים, ואכן זה קורה. גמר אליפות ליגת העל לנוער, קבוצות שמעפילות ליגה, מאות ילדים בעשרות קבוצות, שחקני נבחרת וקהל תומך, כל אלה מסמנים כי האדום חזר לקלוע. ויש גם פלדה ואמסלם בסיפור. עניין של מסורת

לפני כמה שנים היה קשה לדמיין כי הפועל תל אביב כדורסל, שם שכבר נעלם מהמפה למשך שנים ארוכות והיה שם נרדף לפשיטת רגל ודינוזאור נכחד, יחזור ביג טיים. ואנחנו לא מדברים בכלל על חזרת קבוצת הבוגרים לצמרת ועל היציעים המפוצצים. מחלקת הנוער צובעת את הליגות השונות באדום חזק ומאותתת על חזרת האימפריה עם עומק ואיכות כראוי למועדון צמרת ולמוניטין.

קבוצת הנוער העפילה לסדרת גמר דרבי על האליפות, לראשונה, מול מכבי תל אביב, בליגת העל לכיתות י"א-י"ב, כשכרגע מוליכה היריבה העירונית 0-1 בסדרת הטוב מ-5. ביום שלישי תארח הפועל את משחק מספר 2 בבית האדום של הצעירים כיום, תיכונט שבאזורי חן, והולכת להיות שם תצוגה אדומה ורועשת. קבוצת כיתה י מהליגה הלאומית העפילה, גם כן לראשונה, לסדרת הגמר של הליגה השניה, מול מכבי ראשון לציון.

קבוצת הנוער השניה, המשחקת בליגה הארצית (השלישית), סיימה אמש סדרת גמר מרתקת במיוחד מול מכבי שהם בה היא ניצחה ב-9 הפרש והפסידה ב-9 הפרש. על כן, משחק שלישי ומכריע התקיים במגרש נייטרלי ברמלה אתמול, והאדומים הביסו את יריביהם 66-84 ועלו ללאומית. פרט פיקנטי ואשר גם מלמד על המשכיות ומסורת הוא בכך שאחד השחקנים של קבוצה הזו הוא לוטן אמסלם, לא פחות מאשר בנו של הקפטן האגדי שמעון אמסלם, שם שמרגש את הקהל האדום תמיד.

כמו כן, קבוצת הקט-סל של כיתה ו זכתה באליפות הליגה המחוזית, וכיתה ט סיימה בטופ 8 הארצי. 700 ילדים משחקים בבית הספר לכדורסל, ומעליהם יש 21 קבוצות נוער בגילאים השונים, ארבעה שחקני נבחרת הנוער הלאומית וארבעה שחקני נבחרת הקדטים של ישראל.

"אין יותר קאמבק של המועדון מאשר זה", אומר בגאווה המנהל המקצועי של המועדון, עידן פלדה. "האולמות מפוצצים גם במשחקי הצעירים, והפועל תל אביב חזרה להיות גורם משמעותי בכדורסל הישראלי".

פלדה מציין גם את פעילותם המסורה של יו"ר מחלקת הנוער ראובן סלטר, המנהל האירגוני ישי משה, ובעלי המועדון רמי כהן וידידיה רפפורט, המעורבים היטב בנעשה במחלקה הצעירה. אדום חוזר, אדום עולה.