בשבילנו אתה זה הפועל

"הפועל זה החיים שלי", אומר איצ'ה קרמר שיקבל עיטור "לאיש כפועלו" בכנס ותיקי הפועל 2018 בחודש הבא. "הפועל זו דרך חיי, עבודה והובי. אני שמח על קבלת העיטור ורואה בו הערכה עבור כל מה שעשיתי למען הפועל". כתבה ראשונה בסדרת כתבות של אתר הפועל על מקבלי העיטור

איצ'ה קרמר נולד בקיבוץ שפיים 1945 וגדל בחינוך הקיבוצי מבית התינוקות ועד סיום כיתה י"ב. כבר מגיל צעיר התגלה ככישרון בכמה ענפי ספורט בהם, כדורגל, כדורסל וכדורעף, והצטיין אף באתלטיקה כספרינטר וכהודף כדור ברזל.

בגיל 16 היה שוער כדורגל ב"הפועל" שפיים והיווה כוח משמעותי ובולט ביכולת וקידום הקבוצה. תוך כדי לימודיו בתיכון הקים קבוצות כדורעף, שחמט וטניס שולחן בקיבוץ.

בצבא התגייס לקומנדו הימי משם עבר לנח"ל לפלוגת בני משקים והמשיך לקורס קרב מגע בווינגייט אותו סיים כמצטיין, נשלח לקורס מד"סים, שובץ כמד"ס היאחזויות בדרום הארץ וכמדריך קרב מגע בסיירות המובחרות ביותר בצה"ל.

בגיל 23 שיחק כשוער הראשון בקבוצת הכדורגל במכבי נתניה, אולם בעקבות פציעה קשה בברך נאלץ לפרוש. עוד לפני כן, הכח רמת גן הגדולה של ימי האליפויות רצתה אותו כשלופא קדוש נסע לשחק בדרום אפריקה. איצ'ה: "הייתי באותם ימים ברמה לא פחות מיצחק ויסוקר אבל בקיבוץ סירבו ולא אישרו לי לעבור להכח. אמרו לי 'אתה לא תלך לשחק אצל הרוויזיוניסטים האלה'. בסוף עברתי לנתניה כי זה היה רק אוטובוס אחד מהקיבוץ. קמתי ב-4 בבוקר לחלוב את הפרות ברפת וב-12 נסעתי לעבוד או להתאמן".

בגיל 27 החל את לימודיו בווינגייט כמורה לחינוך גופני ומאמן כדורסל. בשנות ה-80 שימש כרכז הספורט בקיבוצים וקידם את הספורט בקיבוצים הצעירים. במהלך עבודתו, ריכז את ענף השחייה במרכז "הפועל", ארגן תחרויות שחיה שהובילו לקידום ענף זה בארץ. לאחר 5 שנים פיתח את הספורט בשפיים עם 8 קבוצות כדורסל וקבוצות שחייה.

לקראת שנות ה-2000 התבקש לשוב למרכז "הפועל" והחל את עבודתו כאחראי ענף התעמלות וכדורעף. בענף השחייה היה חשש ש"הפועל" מאבדת את הרוב בענף לטובת "מכבי" אך בעבודה קשה, מרבית השחיינים החליטו להישאר ב"הפועל".

בענף ההתעמלות, לאורך השנים, מכבי שלטה בענף ושוב, בזכות עבודה מאומצת של נסיעות רבות ברחבי הארץ בין האגודות השונות, הצליח איצ'ה להביא לכך, שכיום "הפועל" מהווה קרוב למחצית מאיגוד ההתעמלות בארץ. בדומה לענף השחייה וההתעמלות, כך קרה גם בענף הכדורעף.

תשוקתו ואהבתו הגדולה לספורט הובילה להישגים בענפים השונים ואף בעת עזיבתו רבים מהפעילים בשטח פנו אליו ואמרו: "איצ'ה, בשבילנו אתה זה הפועל".