בפעם הראשונה בישראל: גברים בשחייה צורנית

(פייסבוק איגוד השחייה)
(פייסבוק איגוד השחייה)
לא רק שאליפות הפועל בשחייה צורנית במוצ"ש הקרוב תהיה הגדולה אי פעם, היא עומדת להיות היסטורית. בפעם הראשונה בישראל תתקיים תחרות רשמית לדואט מעורב, זוגות מעורבים, נשים וגברים, בהתאם לרוח חידושי הוועד האולימפי הבינלאומי, כפי שמתקיימים כבר פיילוטים באתלטיקה, בשחייה ובענפים נוספים, כך גם בשחייה הצורנית, ענף בו טרם התחרו גברים בכלל

בריכת הפועל יובלים ירושלים (בית טיילור) תארח במוצאי השבת הקרובה החל משעה 17.30 יותר מ-200 ספורטאיות, ולראשונה בישראל גם ספורטאים המתחרים בשחייה צורנית. חמישה זוגות בגילאי 11-10 יתחרו במקצה המיקס, זוגות מעורבים, על תואר 'אלופי הפועל', ובכך יירשם תקדים מעניין זה בספורט הישראלי.

באליפות העולם 2015 נרשם התקדים העולמי של דואט מעורב, מקצוע שאולי יהיה חלק מהתכנית הרשמית של אולימפיאדת פריז 2024 ובינתיים מהווה את האטרקציה המרכזית של אליפות הפועל 2019.

אטרקציה נוספת היא תחרות התרגיל הקבוצתי ל-8 עד 10 בנות ובה ישתתפו 25 קבוצות.

הפועל יובלים ירושלים תעניק במהלך הערב, בטקס מיוחד, מילגות לחמש ספורטאיות המועדון, שהיו שותפות להישג של נבחרת ישראל, מקום 8 באליפות אירופה האחרונה. ההישג הכניס את הנבחרת אל סגל הארד של הוועד האולימפי בישראל, וכל אחת מחמש הספורטאיות של המועדון תקבל מילגה על סך של כ-5000 שקלים.