בסוף המדבר יש ים

(SportPhotography)
(SportPhotography)
(SportPhotography)
(SportPhotography)
(SportPhotography)
(SportPhotography)
(SportPhotography)
(SportPhotography)
(SportPhotography)
(SportPhotography)
כ-4000 רצים ורצות הוזנקו באילת זו הפעם ה-9 לרגל המרתון המדברי - המסלול היפה והפראי ביותר בישראל. מרכז הפועל שותף ותומך גם השנה באחד מאירועי הספורט המרשימים ביותר בישראל

מרוץ המרתון המדברי ידוע כמרוץ היחיד שתחילתו במדבר וסיומו על קו ים סוף והנו היחידי בישראל המשלב נוף מדברי עם נוף ים. מדובר במסע של ריצה סביב הרי אילת המקיפים את העיר, נחל נטפים, עמודי עמרם, נחל רודד ועוד.

המרוץ יצא לדרך ביוזמת ובהפקת חברת מרתון ישראל, המתמחה באירועי קונספט ייחודיים בעולם הריצה, יחד עם עיריית אילת ובתמיכת מרכז הפועל.

את מקצה המרתון המלא בריצת שטח סיים ראשון רון גלעד בזמן 3:01:59 – שזה המרתון המדברי הראשון שלו ובגזרת הנשים סיימה ראשונה נורה הונקלה מפינלנד בזמן 3:31:59 .

עופר פדן מנכל חברת מרתון ישראל: "האירוע הזה שם את ישראל ואת אילת במרכז המרתונים בעולם. מרגש היה לראות 500 רצים שהגיעו מ-37 מדינות שונות לקחת חלק, ובשנה הבאה אנחנו מקווים לאלפי רצים שישתתפו במרתון הבינלאומי״.

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי התגאה להזניק ולפתוח את חג המרתון של אילת ומסר: "בזכות המשאבים הטבעיים של אילת, לצד השקעה במתקני הספורט, הפכה אילת בשנים האחרונות לעיר ספורט בינלאומית המארחת אליפויות בינלאומיות בענפים השונים לצד תחרויות בספורט עממי וטורנירים. המרתון המדברי, שהתחיל באילת לפני עשור עם עשרות רצים, הפך לאירוע בינלאומי סוחף עם מאות רצים מכל העולם, באמצעותו אנו חושפים את נופיה הקסומים של עירנו בפני רצים וצופים מהארץ ומהעולם.״

יורם אורנשטיין , מנכל מרכז הפועל: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם חברת מרתון ישראל ועירית אילת ביצירה הנפלאה של המרתון המדברי, מהמרתונים המעניינים בעולם".

אמיר הלוי, מנכל משרד התיירות, שהזניק:"יש לנו מרתונים שבזכותם אנחנו שוברים שיאים בתיירות״.