בחורות כארז

(מושיק אושרי)
(מושיק אושרי)
(מושיק אושרי)
(מושיק אושרי)
אסא תל אביב, מבית מרכז הפועל, הפכה זה מכבר לשם נרדף לכדורגל הנשים בישראל, והדאבל של 2019 תחת המאמן החדש ארז בלפר, המחיש זאת שוב. במועדון בן ה-21, שסופר בגאווה שמונה אליפויות וארבעה גביעים, לא מסתפקים בכך אלא מצפים להגרלת הבית המוקדם של גביע אירופה לאלופות כדי לשחזר, לכל הפחות, את הישג השיא הישראלי של המועדון מ-2011, העפלה אל 32 הראשונות ביבשת, זאת אם יסיימו ראשונות בבית

"מקווים לעשות היסטוריה" אומר יור המועדון עומר גרינמן. "אנחנו נתחזק קצת לקראת המשימה אבל קודם כל עלינו לשמור על הקיים. הרבה תלוי בהעברת התקציב ממשרד הספורט ואנחנו גם מחפשים ספונסר, אדם מתאים שירצה להרים את זה. אני מקווה שהזכייה בדאבל תעזור למצוא. עדיין, החשיפה לכדורגל נשים בישראל היא קטנה וקשה להשיג ספונסרים".

100 נשים, נערות וילדות פעילות במתקן המשופץ באוניברסיטה תל אביב, שזכה לדשא ותאורה חדשים, ומדובר באחת מספינות הדגל של הענף. בעונה שעברה סיימה קבוצת הבוגרות במקום הרביעי, אבל למרות שבתחילת העונה הנוכחית היא נצמדה אל קריית גת בפיסגה, משהו לא עבד, ובינואר הוחלף המאמן עמי נמני בארז בלפר. האחרון, נטול ניסיון בכדורגל נשים, הגיע אחרי 11 שנים במחלקת הנוער של מכבי תל אביב ולאחר שגם שימש כעוזר מאמן בליגת העל במספר קבוצות.

בלפר: "לא היה לי מושג בכדורגל נשים, מעולם לא הייתי במשחק, אבל זרמתי עם ההצעה שקיבלתי. אמרתי לעצמי שגם ככה אין לי עבודה עכשיו אז נחווה משהו חדש".

במשחק הראשון של בלפר, ניצחה אסא 1-3 את קריית גת לאחר שהפסידה לה בסיבוב הראשון, עברה אותה בטבלה וכך היה עד סיום הליגה. בגמר הגביע בשבוע שעבר ניצחו התל אביביות את חדרה והשלימו עונה מתוקה.

בלפר: "הסיפור הוא מלתחה חזקה מאוד עם ישראליות ותיקות והחיזוק של רחל רינסט, יהודיה שהגיעה מהבונדסליגה ומשחקת בנבחרת שווייץ. היא הוסיפה לנו כח ועוצמה, אבל היתה כאן קבוצה שלא תלויה באף שחקנית אלא בהרגשת הביחד".

ועל ההיכרות עם כדורגל הנשים: "יש בארץ 3-2 קבוצות עם רמה טכנית לא רעה אבל הקצב זה עדיין לא זה, אין מה לעשות. ייקח עוד זמן בארץ כמו כל דבר. אני שמח שבאתי ונעניתי לאתגר למרות שהיה קשה מאוד לראשונה עם נשים. הן דעתניות מאוד ובהתחלה לא הבינו את הדרישות שלי, והיו הרבה חיכוכים, אבל היה לנו צוות מצוין שכלל את ענת מימוני ומאמן השוערות רפי כהן המנוסה, ולבסוף הכל התחבר".

שתי קפטניות הנהיגו את השחקניות, שי שדה ושירלי אוחנה, שמחזקת את דברי המאמן: "זה במלתחה, ברצון, במחויבות, בביחד, וצריך לאמר גם את האמת, היה איתנו גם קצת מזל. האמנתי בקבוצה הזו לאורך כל הדרך, וכשהשווינו בדקה ה-90 בליגה נגד נבחרת האקדמיה, ידעתי שלא משנה מה יקרה, באליפות נזכה".