בונה חופשי


 אהרון בונה הוא אחד מבוני השחייה הישראלית. מי שהתחיל דרכו כאלוף אתלטיקה צעיר, הפך למאמן השולח שחיינים אל המשחקים האולימפיים ולמייסד השחייה בעמק הירדן ובגלבוע. הוא העמיד דורות של שחיינים, תרם מהידע שלו גם עבור המכללות באמריקה, ועד היום הוא מלמד שחייה ילדים בצפון. על אלה ועוד יזכה אהרון לעיטור "איש כפועלו" של מרכז הפועל בכנס ותיקי הפועל בחנוכה

אהרון, בן קיבוץ יגור המתגורר כיום בכפר תבור, החל את דרכו הספורטיבית ההישגית דווקא באתלטיקה. כנער, הוא כיהן כאלוף הפועל בהדיפת כדור ברזל וכסגן אלוף ישראל בקרב 5, כשאת המדליות מעניק לו לא אחר מאשר אחד מענקי מרכז הפועל בכל הזמנים, יריב אורן ז"ל. בהמשך סיים אהרון את לימודיו במגמת מורים לחינוך גופני ומאמני שחיה במכון ווינגייט, ובנוסף, סיים קורס למדעי הספורט באוניברסיטת חיפה.לימים, אהרון בונה הפך לשם דבר בשחייה הישראלית, ובעיקר בצפון. הוא הקים את מועדון השחייה "הפועל גלבוע", ובנה, כמובן, את השחייה ברחבי המועצה האזורית עמק הירדן. אהרון שימש כמאמן במשך 40 שנה, כשרבים משחייניו הפכו להיות אלופי גילאים, אלופי נוער, אלופי מדינה. בדרכו המקצועית הוא גם אימן את נבחרת "הפועל" הצעירה, נבחרת העתודה והנבחרת הלאומית של ישראל.לזכותו כאיש מקצוע באימון שחייה הישגית, וזהו אולי הדובדבן שעל הקצפת, ייאמר כי הוא הביא שני ילדים החל מגיל 9 ו-10, בעבודה קשה לאורך 10 שנים, לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים. מדובר בשני חניכיו, עדי פרג ודב ניסמן, שהתחרו באולימפיאדת מונטריאול 1976.

בהמשך, בשנים 1990 ו-1995, הגיע גם בעצמו אל הזירה הבינלאומית כשהיה עוזר מאמן לאורך 8 חודשים באוניברסיטת UCLA ליד המאמן רוטן בלטורי. כיום ממשיך אהרון ללמד ילדים שחייה ואין ראוי ממנו לקבל את עיטור "איש כפועלו" של מרכז הפועל בטקס שיתקיים בחנוכה במסגרת כנס ותיקי הפועל. יישר כח.