הבדמינטון בדרך לשיעורי הספורט בבתי הספר

יאנה מולדצקי ודנה קוגל (דימה טורבילו)
יאנה מולדצקי ודנה קוגל (דימה טורבילו)
פיילוט של הכנסת משחק הכדור המהיר בעולם אל מתכונת הלימודים יוצא לדרך לאחר פגישה של ראשי הפועל עם ראשי ההתאחדות הישראלית ובכירי משרד החינוך ומשרד הספורט. ההתאחדות האירופית תלווה את המהלך

משחק הבדמינטון האולימפי בדרך לבתי הספר, אל שיעורי הספורט. פיילוט ייצא לדרך בקרוב לאחר פגישת נציגי מרכז הפועל עם נציגי משרד הספורט ומשרד החינוך ונציגי ההתאחדות הישראלית בה נכח גם ראש אגף הפיתוח של התאחדות הבדמינטון באירופה, ז'אן מרק צרפתי, יהודי, המשמש גם כמפקח של הענף במערכת החינוך בצרפת.

בדמינטון, כדור נוצה, הוא משחק הכדור המהיר בעולם, ובאולימפיאדת לונדון 2012 הופיע לראשונה חובט בדמינטון ישראלי במשחקים האולימפיים, מישה זילברמן. איז'ו ויינר, רכז הענף במרכז הפועל: "אנו מסייעים ומלווים את פיתוחו של הענף בישראל בכל העניינים הארגוניים והמקצועיים. כעת, לאחר שאושר תקציב המדינה, מתוכננים קורסים למדריכים וקניית ציוד לבתי הספר שייכנסו לניסוי, לפיילוט של המיזם".

נדב מובשוביץ, יור ועדת הפיתוח של התאחדות הבדמינטון: "בצרפת משחקים 300 אלף ילדים במסגרת מערכת החינוך. באנגליה מתקיימים טורנירים לבתי ספר בהיקפים עצומים. הסיבה היא כי מדובר בספורט העונה על צרכי החינוך הגופני: קואורדינציה, אירובי, קפיצה, נחיתה ועוד. הוא גם קל מבחינה לוגיסטית. אתה מותח רשת באולם ומפעיל בכך עשרות ילדים וילדות ביחד. הוא מאוד חזק באירופה".

סוכם על פיילוט בארבעה בתי ספר, במועדון הספורט הפעיל אחר הצהריים באותם מוסדות חינוך, וכן על תחרויות בין בתי הספר. במקביל, יור ההתאחדות, ד"ר מיכאל שניידמן, והמנכל ניר שדה, יפעלו למען הטמעת המשחק בשיעורי הספורט על ידי השתלמות של מורי הספורט במסגרת הכשרתם, מהלך בו תתמוך ההתאחדות האירופית.

45 ערכות משחק כבר נרכשו עבור בתי הספר, והמשחק שמלהיב מיליארדים ברחבי הגלובוס עומד להיות חלק מתפריט שיעורי הספורט של ילדי ישראל. יורם ארנשטיין, מנכל מרכז הפועל: "אנחנו גאים להיות חלק ממהלך העשרה נוספת של החינוך לספורט בישראל. מצאנו אוזן קשבת אצל ראש מינהל הספורט ד"ר אורי שפר וסגנו דודו מלכא, והן אצל מפקח הספורט הראשי במשרד החינוך, אברהם זוכמן, ובזכות שיתוף הפעולה עם ההתאחדות הישראלית והאירופית, הרכבת יצאה לדרך".