באש ובמים: התעלות נשית בספורטיאדה

(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
(ניר שועלי)
ספורטאית אלמונית שצמחה מתוך ספורט מקומות העבודה, הקלעית אולה מאיוס, וספורטאית אולימפית מוכרת, השחיינית אניה גוסטומלסקי. שתיהן חוזרות מאילת עם מטען כבד של מדליות

 לפני 11 שנים נתקלה בודקת התוכנה אולה מאיוס במודעה בחברת האשראי בה היא עובדת, כאל, ובה הזמנה להצטרף אל נבחרת הקליעה של העובדים.
מאיוס: "באתי, ניסיתי, התאהבתי. יש הפתעות בחיים. בהתחלה חשבתי שזה יהיה סתם בשביל לפרוק אגרסיות אבל אז גיליתי כמה שזה מאתגר. התרגילים בירי מעשי מאוד מגוונים וזה מעניין תמיד לראות עד לאן אתה יכול להגיע. במשרד יש תמיד שמחה גדולה כשאני מצליחה".

בסיום, אולה חגגה זכייה בשתי מדליות זהב בזכות ניצחונותיה בירי מעשי נשים (שלישי כללי) ובאקדח קאליבר קטן, מקום שלישי בקאליבר גדול ומקום שני קבוצתי בקאליבר קטן.

תחרות הקליעה של הספורטיאדה צמחה השנה והגיעה למספר משתתפים של מעל 150 עם חזרת קלעי משטרת ישראל. איציק אלנבוגן מנהל את התחרות כבר שנה תשיעית ברציפות וכולם מרוצים מכך שבשנים האחרונות עבר המטווח ממלונות אילת אל פארק האתגרים שבאזור התעשייה שחורת. אלנבוגן: "בתחילה היה חשש גדול אולם גילינו כי המתקן החדש כאן מצוין ומספק את כל צרכי הקליעה של הספורטיאדה".

גם תחרות השחייה בבריכה העירונית עלתה במספר המשתתפים וכבר מגרדת את ה-350. הכוכבת הראשית אניה גוסטומלסקי אמנם הגיעה עם רזומה עשיר אבל מצחיק לגלות כי עבור חלק מהאנשים היא היתה בתחילה אלמונית.

גוסטומלסקי, מנהלת המחלקה העיסקית של סניף בנק הפועלים בכפר שמריהו ויור הפועל דולפין נתניה, ממועדוני השחייה המובילים בישראל, אמא ל-3, מספרת על ההתחלה לפני כשנתיים: "שמעתי שיש לבנק קבוצת שחייה אחת בדרום, צלצלתי לשאול אז הם אמרו שהם רוצים לבחון אותי" היא מחייכת, "כנראה שעברתי את המבחן".

אניה צירפה גם את קטי גלטקיך, רעייתו של מיקי חליקה, אף הוא שחיין אולימפי ומדליסט בינלאומי בעברו, והקבוצה תפסה תאוצה. את ספורטיאדת 2019 מסכמת אניה עם חמש מדליות זהב קבוצתיות ועוד אחת מכסף בשליחות.

אניה: "רק התחלנו. בסך הכל ביצענו ארבעה אימונים השנה. בעצם מעולם לא תליתי את בגד הים שלי. והעיקר מבחינתי היום בפעילותי בהפועל נתניה זה להצמיח דור חדש. גם הבן שלי בן ה-תשע וחצי כבר שוחה".

מנהל התחרות איצ'ה קרמר הוותיק סיכם תחרות שמחה, דינמית ומוצלחת: "הלוואי אווירה כזאת בכל תחרות שחייה בישראל. דאגנו להביא את השופטים הטובים ביותר ולאפס תקלות בארגון".

מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין אמר בטקס הפרסים: "זכינו לחוויה מרגשת מאוד אחרי זמן רב של הכנות מרובות. איצ'ה נושא על שכמו את התחרות כבר שנים רבות ומגיעות לו תשואות".