באר של ערכים

נינו ברגיג
נינו ברגיג
"הפועל זו הדרך, הפועל זה הכל" מצהיר נינו ברגיג בן ה-77, שזכה עוד בחייו לחנוך מגרש קט-רגל על שמו בבאר יעקב לאחר שהנחיל בעיירה תרבות ספורט כדרך חיים לנוער, כמאמן וכפעיל הפועל, מועצת הפועלים והעירייה, וכן תרם רבות לספורט במקומות עבודה

נינו ברגיג עלה לארץ מלוב בגיל 9 וגדל בבאר יעקב. את תחילת דרכו החל בשירותו הצבאי ביחידת גולני בתור חייל קרבי ומדריך ספורט. לאחר שחרורו החל ללמוד וביצע מספר קורסים והשתלמויות במהלך 10 שנים במכון ווינגייט.

במקביל הוא שיחק בהפועל באר יעקב ונקרא לשמש בעיירה כמזכיר הפועל. בהמשך הוא שימש כמאמן-שחקן, ולאחר פרישתו החזיק בתיק הספורט של העיירה. לאחר מכן עבר אל העיר הגדולה הסמוכה כדי לנהל את כל ענפי הספורט במזרח ראשון לציון.

בשנות ה-70 השתתף בקורס שנערך בלונדון ל-20 מאמנים בכירים מהארץ ובשנת 1975 ייצג את ישראל בקונגרס מאמנים שנערך באתונה ביחד עם חברי הנהלת איגוד המאמנים בישראל, כולל מאמן נבחרת ישראל בגביע העולם מכסיקו 70, עמנואל שפר ז"ל.

לאחר מכן מונה ברגיג לתפקיד רכז הכדוגל הארצי במרכז הפועל, אימן את נבחרות הנוער בישראל ויצא לטורנירים בחו''ל. בנוסף, ניהל את מדור תקשורת לשחקנים זרים בכדורגל וריכז את משחקי הספורטיאדה למפעלים שנערו באילת.

במשך שנותיו, אימן קבוצות כדורגל בישראל בליגה הראשונה והשנייה : הפועל באר שבע, הפועל ירושלים, הפועל ראשון לציון, הפועל חולון, הפועל בת ים, נס ציונה, יהוד ובאר יעקב.

על קבלת עיטור 'איש כפועלו' של מרכז הפועל ביום חמישי הקרוב: "זו הצדעה למשפחת הפועל. כל הכבוד שזוכרים את האנשים ומוקירים את פועלם. אני מאוד שמח באופן אישי על הארוע היפה הזה ומודה לכל הטורחים על הכנס והענקת העיטורים. הפועל בשבילי זה ערכים. כשצעירים בבאר יעקב רק היו רואים אותי מרחוק הם זרקו את הסיגריה מהיד שלהם. אני שמח כי במגרש על שמי בבאר יעקב פעילים 350 ילדים".