אתם רצים והעגורים חוזרים

(רונן טופלברג)
(רונן טופלברג)
(רונן טופלברג)
(רונן טופלברג)
(רונן טופלברג)
(רונן טופלברג)
(רונן טופלברג)
(רונן טופלברג)
(רונן טופלברג)
(רונן טופלברג)
מספר שיא של 3000 רצות ורצים נרשם באחד המרוצים המיוחדים והחשובים בישראל, מרוץ העגור ה-3 שבעמק החולה, שהוא לא רק שילוב של אהבת טבע עם אהבת ריצה, אלא תרומה ממשית לשימור העגור, האורח הקבוע של צפון ישראל בסתיו. מרכז הפועל פרש חסותו גם על מפעל ייחודי זה והמנכל יורם ארנשטיין הזניק את הרצים

 חצי מרתון, 10 קמ, 5 קמ, אלה המקצים שנערכו סביב אגמון החולה היפהפה על מסלול שטוח ונוף של מים, ציפורים, הרים ושמיים, אותו גמאו הספורטאים ביחד עם הקילומטראז'. מתוך 100 אלף עגורים העוברים כעת בישראל ומשתמשים בה כחניית ביניים בדרך דרומה, שליש מהם אף נשארים כאן כדי לעשות את החורף בגליל. לפני עשרים שנה יצא לדרך מיזם שמטרתו לשמור על התופעה הייחודית מבלי שהעגורים יגרמו נזק לחקלאות האזור וכך נהנה הצפון גם מתיירות גדולה.

הפרויקט זקוק למשאבים רבים שיש לגייס בכל שנה, ומטרת המרוץ, בין היתר, היא לסייע בגיוס כספים לקיומו של הפרויקט החשוב ובהעלאת המודעות לשימור ציפורים נודדות באשר הן ועגורים בפרט. בכל שנה מועברים עודפי הגבייה מהמרוץ לטובת הפרויקט. המרוץ עצמו ממומן ע”י נותני חסות פרטיים בהובלת חברת EY. נותני החסות עושים זאת ללא כל מטרת רווח במטרה לתמוך בטבע באזור הצפון. השתתפות במרוץ מהווה תרומה ותמיכה באזור הצפון, אגמון החולה ובפרויקט שימור העגורים.

עופר פדן, מנכל החברה המארגנת "מרתון ישראל": "היה מזג אוויר מתעתע, אופייני לנובמבר, והארוע היה ססגוני ומרהיב, כשמוזיקה קלאסית קידמה את פני הרצים בעמדות הזינוק ובתחנות. אני שמח שמרכז הפועל תומך בארוע כה ייחודי וחשוב, ואני שמח לבשר כי הוא יעצים תמיכתו במהדורות הבאות".

בחצי המרתון ניצח הרץ הוותיק והמאמן מוטי מזרחי, כשבנשים מנצחת חניכתו, עדי גלבוע גינזבורג. אמיר רמון ורונה רוזינסקי ניצחו ב-10 קמ.