"אתם הפנים של הפועל ואני גאה בכם"

יו"ר דירקטוריון הפועל, פרוספר בן חמו, בירך וחיזק את עובדי מרכז הפועל בטקס הרמת כוסית לכבוד חג הפסח. סגן ראש מינהל הספורט דודו מלכא החמיא לעבודה של הפועל בשטח, והמנכ"ל יורם ארנשטיין סקר את השינויים הגדולים מאז הבינו שרי הממשלה כי מרכזי הספורט הם הכלי האולטימטיבי לטיפוח הספורט

"עד לפני שמונה חודשים לא ידעתי מה זה מרכז הפועל, ומאז למדתי כי מדובר במעצמה עליה אני צריך עוד ללמוד הרבה", אמר פרוספר בן חמו, יו"ר דירקטוריון הפועל, אתמול (רביעי) בטקס הרמת כוסית לקראת חג הפסח בהשתתפות עובדי מרכז הפועל, חברי הדירקטוריון וותיקי התנועה.

את הארוע שנערך במשרד הפועל בתל אביב כיבד בנוכחותו דוד מלכא, סגן ראש מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט, שבירך את הפועל ואמר: "מרכז הפועל מחבר אותנו, את אנשי משרד הספורט, אל השטח ואל האגודות. מרכזי הספורט, ובייחוד הפועל, הם הקשר הטוב ביותר אל השטח, ובלי הקשר המיוחד הזה אל כל נקודה ונקודה במדינת ישראל, היה קשה לקדם ולפתח את הספורט".

הדובר הראשי בטקס היה יורם ארנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל: "אני שמח על כך שהשרים בממשלה הנוכחית מבינים את הפריפריה, שמים דגש על טיפוח מועדוני הספורט שם ועל אג'נדה חברתית. גם האוירה בין מרכזי הספורט טובה היום. המלחמות הפוליטיות בספורט הן מתישות, אבל כיום הגענו למצב בו המרכזים עובדים שכם אל שכם אפילו כשאנחנו פחות משנה עד הבחירות בוועד האולימפי. השקט ושיתוף הפעולה הזה עוד יוציא בשורות בהמשך עבור הספורט העממי והספורט בהקהילה".

יורם ארנשטיין סיפר בהמשך גם כי הספורט ההישגי לא נזנח וכי רק יממה לפני כן התקיימה פגישה של סיעת הפועל בהתאחדות הכדוריד, שם הביעו נציגי המועדונים השונים שביעות רצון מתמיכת מרכז הפועל. תמו גם ימי המלחמות הפנימיות בתוך הפועל (למי שזוכר את הארגון האופוזיציוני אהב"ה), וכן יש שתוף פעולה ענייני עם מרכזים אחרים בהתאחדויות ספורט שהיו בעייתיות בעבר, הכדורגל והכדורסל.


ארנשטיין: "אנחנו משרתים את הציבור, ומטרת כל העובדים כאן היא כל הזמן לתת, לתת, לתת. הגענו לנקודה בה נוכל להקפיץ מעלה את הספורט בהפועל ובכל מדינת ישראל, ומי שחשב פעם כי כבר אין צורך במרכזי הספורט, מבין היום כי הם הכלי האולטימטיבי לקידום הספורט, הם הגוף שנותן מענה לכל תשובה ובעיה".

והיו"ר, פרוספור בן חמו, הוסיף: "אני מצדיע ליורם על הובלת מרכז הפועל למקומות הכי טובים שיש. הצלחת המנכל תלויה בעובדיו. אני מצדיע לכל אחת ואחד מכם, עובדים יקרים, על הדאגה לספורט בישראל. אתם מחזיקים את הפועל, אתם הפנים של הפועל ואני גאה בכם".

"זקן השבט" אביגדור דגון, בירך את העובדים בשם הותיקים וציטט את מיכה שמבן האגדי, מפעילי הספורט החשובים ביותר שהיו בישראל, כשאמר: "מיכה שמבן ז"ל אמר כי 'המקום בו אני נמצא עכשו הוא החשוב ביותר', ורק לאחר זמן מה הבנתי עד כמה נכונה וחשובה אימרה זו. כל אדם צריך לאמר זאת לעצמו כל הזמן".

חג שמח!