אתלטי הפועל מתכוננים לאליפות ישראל ה-80

אמרה, טיורי, עלמיה והקמע של האליפות, צ'מפי
אמרה, טיורי, עלמיה והקמע של האליפות, צ'מפי
בכירי רצי ה-10,000 מטר בישראל, איימרו עלמיה וגירמה אמרה מהפועל אורן השרון, הופיעו הערב במסיבת העתונאים המסורתית לקראת אליפות ישראל באתלטיקה, לצד המרתוניסטית האולימפית מהפועל חולון, מאור טיורי

שלושה מבכירי אתלטי הפועל בישראל הופיעו הערב בפני התקשורת לקראת אליפות ישראל ה-80, שתתקיים בהדר יוסף בשבוע הבא (ימים רביעי-חמישי). אל משרדי הוועד האולימפי בתל אביב הגיעו, אלוף ישראל בריצת 10,000 מטר, איימרו עלמיה, אלוף ישראל ב-15 קמ, גירמה אמרה, שניהם מהפועל אורן השרון, והמרתוניסטית הטריה מהפועל חולון, מאור טיורי, שעמדה בסטנדרט האולימפי כבר במרתון הבכורה שלה, לפני שבועיים, ועל כן תייצג את ישראל בריו 2016.

עלמיה ואימרה התקרבו אל הסטנדרט הבינלאומי בריצת 10,000 מטר (28 דקות) בשבוע שעבר בהולנד, ושניהם יתמודדו על התואר הלאומי בריצת 5000 מטר באליפות ישראל לצד חברם למועדון, דמאקה טשאלה. עלמיה: "הייתי בטוח שאני משיג את הכרטיס האולימפי במהלך הריצה בהולנד, אבל מתישהו בסיבוב ה-22 איבדתי ריכוז. יש לנו גם הזדמנות באליפות אירופה ושם אלך על כל הקופה. אני לא מוותר על החלום".

טיורי עוד לא ממש קולטת את הישגה הענק: "אני עוד לא באמת מרגישה מה עשיתי. אני מתאוששת מהריצה, רק שבועיים עברו. יש לי מה לשפר גם במרחקים הקצרים יותר, וזה יתרום לשיפור התוצאה שלי במרתון (2.42 שעות). העתיד לפניי".

אליפות ישראל משמשת כתחרות קריטריון רשמי לאליפות אירופה - אמסטרדם 2016, ולאולימפיאדה - רניו 2016 - בהיותה תחרות בינלאומית.