אתלטי הסמטה דרום ת"א מצטרפים להפועל

רצים על המסלול בהדר יוסף (טיבור יגר)
רצים על המסלול בהדר יוסף (טיבור יגר)
מרכז הפועל פורש חסותו על המועדון המדובר ביותר בישראל בשנים האחרונות, אשר מעניק בית חם לאוכלוסיות מוחלשות בחברה הישראלית ולבני הפליטים ומהגרי העבודה בישראל, והופך אותם למדליסטים כמעט בכל תחרות אתלטיקה בכל הגילאים

מרכז הפועל פורש את חסותו על אתלטי הסמטה דרום תל אביב, ממועדוני האתלטיקה החשובים ביותר בישראל. המועדון, שנמצא בקו עליה מתמיד בשנים האחרונות, הן מבחינת הישגים והן מבחינת כמות האתלטיות והאתלטים, מצטרף אל מרכז הספורט הגדול בישראל עם תחילת עונת הקיץ של האתלטיקה, ערב המשחקים האולימפיים.

המועדון, הנקרא של על שמו של סרן יהורז כשר ז"ל, מעניק מסגרת ספורטיבית-חינוכית לאוכלוסיות מוחלשות, ורוב אתלטי המועדון, כיום, הם בני מהגרי עבודה ובני פליטים, שהגיעו להישגים מרשימים מאז נוסד המועדון, שהוקם כפרויקט חברתי.

בעונה שעברה העפילה קבוצת האתלטיקה לליגת העל לנוער, הן בנערות והן בנערים, ולאחרונה סיימה קבוצת הנערות במקום ה-3 בגביע החורף. סמי עבדולג'אבר, שקיבל אזרחות ישראלית, סיים במקום ה-11 באליפות אירופה לנוער בריצת 10,000 מטר, ויש כרגע עוד חמש אתלטיות ואתלטים בהמתנה לאזרחות ישראלית, עליהם המליצה שרת הספורט והתרבות, ואשר ממתינים לחתימת שר הפנים. שמות כמו רחל גבריצדוק, ויקטוריה צ'יסום ועוד, מככבים באופן קבוע על הפודיומים בישראל בשנים האחרונות, ואולי בהמשך הדרך הם יעטרו גם פודיומים בחו"ל. בקבוצה, למשל, יש 10 נערים בגילאי 20-16, שרצים 10 קמ בזמן של 32-30 דקות.

לאחרונה הצטרפו לקבוצה רצים בני העדה האתיופיות. יוחאי הלוי, פיינליסט אליפות אירופה בקפיצה משולשת, הוא מאמן הקפיצות, ויובל כרמי הוא מאמן הריצות למרחקים ארוכים-בינוניים. רותם גינוסר, מנהל הקבוצה: "אנחנו רוצים להתפתח ומרכז הפועל הוא בית שיכול לסייע במטרותינו. יש לנו כיום את קבוצת הריצות הארוכות הטובה בישראל ביחס בין כמות לאיכות".

יורם ארנשטיין, מנכל מרכז הפועל: "הפועל נמצאת היכן שצריך עבור החברה בישראל. אתלטי הסמטה יוצרים מסגרת שמשנה לטובה את מסלול חייהם של צעירים וצעירות והופכת אותם לתלמידים טובים יותר ולספורטאים בעלי פוטנציאל להבאת האתלטיקה בישראל למקומות טובים יותר".

חגית אמסלם, רכזת האתלטיקה בהפועל: "מועדון אתלטי הסמטה הוא הדוגמא לשימוש בספורט ככלי חברתי ראשון במעלה. אנחנו, בהפועל, נרגשים וגאים להיות שותפים לדרך במפעל חברתי חשוב זה, שכמובן, גם תורם לאתלטיקה בישראל".