אתלטי הסמטה דרום תל אביב יוצאים אל טורניר גביע אירופה לאלופות במרוצי שדה

(טיבור יגר)
(טיבור יגר)
לראשונה בהיסטוריה ישתתף המועדון בטורניר אליו יגיעו רצים מ-19 מועדוני אתלטיקה מהצמרת האירופית. המטרה: טופ 10 בבוגרים וגם בנוער

בפורטוגל, בוגרים ונוער. עוד צעד להשתלבות בחברה, עוד צעד לקבל הכרה, עוד צעד חשוב עבור האתלטיקה הישראלית והספורט בישראל.
הרצים הצעירים והמוכשרים יתחרו כקבוצה בקטגוריית הבוגרים מול מועדונים חזקים ורצים מנוסים מ-19 המועדנים המובילים ביבשת, ביניהם: גלטסראיי איסטנבול, ספורטינג ליסבון, אלופות צרפת, ספרד, בריטניה, איטליה, אירלנד, בלגיה, הולנד, נורווגיה, שוויץ ועוד.

מנהל המועדון, רותם גינוסר: "בקבוצה הבוגרת, המטרה היא להיכנס ל-10 המועדונים המובילים ביבשת מתוך 19. כל הרצים שלנו מאוד צעירים אז קשה להתנבא אם כי יש סיכוי גם להיכנס לשישייה המובילה. בנוער, אשטו וורקו (נבחרת אירופה ושיאן ישראל לקדטים) ינסה להיכנס לחמישייה כאינדיווידואל, וכקבוצה אנחנו ננסה להיכנס גם ל-10 הראשונות מתוך 14. נבחרת הנוער שלנו פחות חזקה כקבוצה יחסית לבוגרת. המטרה ארוכת הטווח היא להיות מועדון אירופי מוביל במרוצי שדה. בגדול, להבנתי, אין תקדים כרגע בישראל, לרמה שלנו כקבוצה באירופה בענף מרוצי השדה. וזוהי כמובן רק הפעם הראשונה שאנחנו משתתפים במפעל".

משהו מיוחד נוסף לגבי המשלחת הוא בכך שג'מאל עבדול מג'יד יוצא כ"זר" הפליט הראשון שמשתתף בתחרות, לצד רמזי עבדול ג'אבר, שקיבל אזרחות לפני שנה וחצי. שניהם מדרפור (סודן) במקור.

(ג'ימי ג'אמאל)

חברי הנבחרת הבוגרת:
מיפו –שמואל אבוהיי וגשאו איילה. חברי נבחרת ישראל U23. שניים מהאתלטים הצעירים המבטיחים בארץ, הספיקו לצבור מעט ניסיון בין-לאומי באליפות אירופה לנוער ובאליפות אירופה והבלקן במרוצי שדה U23.

מדרום תא רמזי עבדולג'אבר וג'ימי ג'אמאל. שניהם הגיעו כמבקשי מקלט מדרפור. רמזי צבר ניסיון בין-לאומי (מאז קיבל אזרחות ישראלית) באליפות אירופה ואליפות העולם לנוער, כמו גם באליפות אירופה והבלקן במרוצי שדה לנוער. ג'מאל, אחד הרצים הצעירים המובילים בישראל, יתחרה בפורטוגל לראשונה מחוץ לישראל. בגביע אירופה למועדונים מותר לרשום אתלט אחד שאינו בעל אזרחות ישראלית, וג'מאל נבחר במשבצת זו.

מהקריות בלאצ'ו גודאדו ומיסגאנו מסלה. גודאדו, אחד הרצים המוכשרים בישראל, צבר ניסיון באליפות העולם לנוער וכחבר נבחרת ישראל לנוער במרוצי שדה לאליפות הבלקן ולאליפות אירופה. למיסגאנו זו תחרות בין-לאומית ראשונה. מסירות ועבודה קשה הביאו אותו לאייש את המקום ה-6 בנבחרת הסמטה.

חברי נבחרת הנוער של הסמטה:
מחולון, שיאן ישראל לקדטים וחבר נבחרת אירופה לנוער, אשטו וורקו.
מקרית ביאליק, סגן אלוף ישראל לנוער ב-800 מטר, גטו אדמסו.
מצורן, הרץ המוכשר, והטריאתלט לשעבר, רום ראובני.
מכורזים, אלוף ישראל לנוער בריצת הרים, עילי חיות.
מיפו, הרץ הצעיר והמוכשר, אדיסו ביטאו.
המאמן יובל כרמי יוביל את הקבוצה בתחרות שתתקיים ביום ראשון בבוקר.

יו"ר המועדון, שירית כשר: "אם מישהו היה אומר לי לפני 5 שנים שהשבוע אסע עם שתי קבוצות ליצג את ישראל בתחרות בה משתתפים כל המועדונים הבכירים של אירופה, לא הייתי מאמינה. אף אחד לא היה מאמין. הילדים ספורטאים האלה הוכיחו ומוכיחים כל יום, לי ולכל מי שמסביבם, ש"הבלתי אפשרי" הוא בהחלט "אפשרי" ועוד איך אפשרי. נחישות, התמדה, אמונה והמון עבודה קשה יום אחרי יום שבוע אחרי שבוע שנה אחרי שנה, יחד עם צוות מסור (שהוא בעצמו בלי יאומן) זו כנראה הנוסחה שמובילה לתוצאה הזו. כל מי שחושב לעשות משהו ואומר לעצמו שזה ״בלתי אפשרי״, שיעקוב אחרי הילדים האלה. אין כזה דבר בלתי אפשרי. פשוט אין. תודה ענקית לספונסרים שלנו ובעיקר ליובל סלע שתומך ודוחף בתחרות הזו ובפעילות היומיומית".