אש על החמש

הן מפליגות יחד רק מינואר וכבר סיימו במקום 5 את אליפות אירופה לשייט מפרשיות ה-470 ולאחר שהובילו כמעט כל התחרות, גיל כהן מהפועל תל אביב ונועה לסרי מהפועל שדות ים. כדאי לעקוב

זו היתה התחרות הגדולה הראשונה שלהן, אליפות אירופה בשייט מפרשיות 470, והן ממש ממש נגעו בפודיום, גיל כהן ונועה לסרי, ואמנם סיימו לבסוף במקום 5 ללא מדליה, אבל עדיין מדובר באחד ההישגים המפתיעים של השנה.

רק מאז תחילת שנת 2018 הן מפליגות יחד כצוות בסירה האולימפית, גיל מהפועל תל אביב ונועה מהפועל שדות ים, ובשבוע שעבר בבורגוס, בולגריה, הציבו עצמן כמועמדות ראויות לייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו 2020. אולי אף ליותר מכך.

גיל בת ה-26 היא הגאית ותיקה לאחר שכבר הופיעה במשחקים האולימפיים לונדון 2012 וריו 2016 עם נשות צוות אחרות. נועה בת ה-19 הכירה את הים רק לפני שנתיים לאחר שעזבה את הטניס בו היתה פעילה במשך עשר שנים. השתיים צוותו יחד אל המאמן המנוסה אילן תשתש וכבר תוך כמה חודשי אימון הפתיעו כשתפסו את ההובלה במהלך היורו והיו בתמונת המדליות עד הרגע האחרון .

גיל כהן: "נגמר קצת חמוץ, אבל בגדול התוצאה טובה. עשינו טעויות טקטיות בשיוט המדליות בו סיימנו במקום 9 והכל היה מאוד צמוד. הגענו ממוקדות לאליפות ואנחנו מסתדרות מצוין זו עם זו. גם אחרי שתי אולימפיאדות קיים בי רעב גדול. כיום אני מודעת יותר ליכולות שלי ולחסרונות שלי. לא נלחמת ראש בקיר איפה שפחות הולך".

נועה לסרי: "גיל מדהימה. הצלחנו בזמן קצר להבין זו את זו ולקחנו באווירה טובה את מה שקרה ביום האחרון. כל שיתוף הפעולה הזה עדיין טרי ואנחנו לומדות זו את זו. אני 100% שם בשבילה והיא 100% בשבילי. בסך הכל זו היתה חוויה ולמדים ממנה. אם לפני חודשיים היית אומר לי שנסיים מקום 5 באליפות אירופה הייתי עונה לך שאני אפילו לא חולמת על זה".

כעת מתאמנות השתיים בחיפה שם גרה גיל ושם עושה נועה את שירותה הצבאי בחיל הים. המטרה היא אליפות העולם הראשונה שלהן יחד, בעוד חודשיים בדנמרק, בואכה הקריטריון לטוקיו.

כהן: "המטרה היא להגיע אל שיוט המדליות של אליפות העולם ולהשיג כרטיס עבור ישראל לאולימפיאדה. מדליה לא ריאלית כרגע, אבל להתקרב אל פודיום אליפות העולם ולהיות בתוך הטופ 10, זה ייחשב לטוב. אנחנו לוקחות את המטרות שלנו שלב שלב".