ארגון המרתונים הבינלאומי הגיע לישראל

מרכז הפועל נענה ליוזמת חברת מרתון ישראל וסייע בהצלחת ביקורם של 12 חברי הנהלת AIMS - ארגון המרתונים הבינלאומי - שקיימו בארץ ישיבה וסיורים

לצד מרתון ירושלים, שהתקיים היום (שישי) בבירה, נרשם אירוע חשוב מאוד בהצבת ישראל על מפת המרתונים העולמית ובמיתוגה כמדינת מרתונים. מרכז הפועל נענה ליוזמת חברת מרתון ישראל וסייע בהצלחת ביקורם של 12 חברי הנהלת AIMS - ארגון המרתונים הבינלאומי - שקיימו בארץ ישיבה וסיורים.

מדובר בגוף הבינלאומי החשוב ביותר בסצינת ריצות המרתון, החצי מרתון, אולטרא-מרתון ועוד, שמכתיב את הסטנדרטים לקיום תחרויות אלה עבור מיליוני רצים ב-400 תחרויות במעל 120 מדינות. מארגני הריצות חייבים לעמוד בסטנדרטים של מדידת מסלול ובעוד פרמטרים מקצועיים ושיווקיים על מנת לקבל את חותמת AIMS, כפי שיש כיום למרתון טבריה, תל אביב, ירושלים והמרתון המדברי בנגב.

עופר פדן, בעלי חברת מרתון ישראל: "AIMS הם הכח המשמעותי ביותר בתרבות המרתון העולמית, ואני שמח כי לאחר שסיפרתי למנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין, על הביקור, הוא מייד חיבר אותם למשרד הספורט, משרד התיירות, עיריית ירושלים, ובכלל, גייס את מרכז הפועל למען הצלחת הביקור. הם מסיירים במצדה, בגליל ובעוד מקומות, והם בעננים. הביקור בישראל יכול להוליד יוזמות נוספות, שחשובות, הן מהבחינה הספורטיבית והן מהבחינה התיירותית כלכלית".

יורם ארנשטיין, מנכ"ל הפועל: "מדובר בביקור חשוב מכיוון שיש בכך מתן לגיטימציה וברכת הדרך לכל העוסקים בביצוע מרתונים במדינת ישראל. לכל ארבעת המרתונים בישראל יש מיוחדות המבדלת אותם ממרתונים אחרים בעולם. מרתון טבריה הוותיק מתקיים באחד המקומות הנמוכים בעולם, והוא קדוש לנוצרים. מרתון תל אביב נערך בעיר ללא הפסקה המסמלת יותר מכל את השוויון בין כל בני האדם ללא הבדל דת, מין או מגדר. מרתון ירושלים, בעיר שהיא מרכזית לשלוש הדתות המרכזיות בעולם, מהווה אבן שואבת ליהדות וליהודים מכל התפוצות. המרתון המדברי פורץ מסגרות קונוונציונליות ומופיע כמו פרח מדברי אחרי שטפונות ברעננות המחשבתית והתפעולית שלו. בשל כל אלה מצאה הנהלת איימס את ההזדמנות להגיע לישראל ולחזק את העוסקים במלאכה. יישר כח ליוזמי הביקור".