אנסטסיה גלושקוב פרשה אחרי ארבע האולימפיאדות

עמית שיסל (דף הפייסבוק של הוועד האולימפי בישראל)
עמית שיסל (דף הפייסבוק של הוועד האולימפי בישראל)
ספורטאית הפועל ירושלים ושיאנית ההופעות הישראלית במשחקים האולימפיים פרשה מהשחייה הצורנית וקיימה מסיבת עתונאים חגיגית בה סיפרה כיצד הספורט תרם לחייה בכל המובנים

אנסטסיה גלושקוב מהפועל ירושלים, שיאנית ההופעות של ישראל במשחקים האולימפיים, ארבע פעמים בתחרויות השחיה הצורנית, פרשה אתמול רשמית. אנסטסיה קיימה מסיבת עתונאים במשרדי הוועד האולימפי, ודבריה בארוע הוכיחו כי אכן מדובר באישיות מיוחדת, בספורטאית יוצאת דופן, ממנה הרבה צעירות וצעירים יכולים ללמוד ולשאוב השראה.

גלושקוב: "במשחקים האולימפיים בריו, שהיו הפעם הרביעית שלי בארוע הספורט הגדול בתבל, אני יכולה לומר בלב שלם ובביטחון מלא, נתתי את כל מה שהיה בי. רק עכשיו אני בשלה באמת לצאת מהמים ולהשיג מימוש עצמי במחוזות חדשים. היום אני מכריזה בפניכם על כך שאני מסכמת את הקריירה הספורטיבית שלי ותולה את בגד הים הנוצץ. אני שלמה וגאה בדרך הארוכה שעברתי עם כל הערכים החשובים לחיים שהספורט העניק לי ולימד אותי באופן ברור מהי חתירה אמיתית לחיי איכות ותוכן עשיר. הדבר הכי חשוב שהספורט לימד אותי הוא העיקרון של האתגר העצמי, שרק באמצעותו הולכים קדימה, מגלים מהן היכולות הטמונות בך, ובהכרח זוכים להרגיש מהו טעם החיים, מהו האושר האמיתי שכולנו כה צמאים להבין כל פעם מחדש. במהלך הדרך לא היה קל בכלל. יחד עם זאת הבנתי מהר, שתלונות הן נחלת המפסידים, ואני, בחרתי להיות מנצחת".

את הארוע פתחו יגאל כרמי יו"ר הוועד האולימפי בישראל, והמנכל גילי לוסטיג. אחרי הנאום המרגש של אנסטסיה אמרה המאמנת - האמא שלה, טאטיאנה צים: "כל יום במשך 22 השנים היה קשה מאד למצוא את האיזון בין אמא למאמנת. אני מודה לבת שלי אנסטסיה על אמון, משמעת, על השאיפה להיות יותר חזקה ובולטת בעולם, על הרצון לייצג את ישראל בכבוד, על הכבוד לאנשים שעזרו לנו בדרך ארוכה זו".

עוד בירכו, נעם צבי, בעבר יו"ר איגוד השחייה, שהיה האיש הראשון שקלט אותה בהפועל ירושלים, ד"ר יונית שכנוביץ', דיקנית הסטודנטים במכללת אחווה בעת שאנסטסיה היתה סטודנטית מן המניין במהלך ההכנות למשחקים האולימפיים בלונדון וסיימה תואר ראשון במדעי ההתנהגות.