"אני חיה בזכות הפועל"

אירה ויגדורצ'יק (עמית שיסל)
אירה ויגדורצ'יק (עמית שיסל)
מאמנת ההתעמלות הבכירה בישראל, אירה ויגדורצ'יק, מתחילה את הקמפיין האולימפי לטוקיו 2020, ולא שוכחת להודות למרכז הפועל על התמיכה בתקופת הסערות שאיימו על הנבחרת האולימפית שלה. "תחושה גדולה של אחריות", אומרת ויגדורצ'יק בראיון לאתר הפועל

עכשיו אפשר לאמר כי ההכנות של נבחרת ההתעמלות לאולימפיאדת טוקיו אכן יוצאות לדרך. איגוד ההתעמלות סיכם עם המאמנת הבכירה בישראל, אירה ויגדורצ'יק, ומהבוקר מתחיל שלב הרכבת נבחרת לתרגיל הקבוצתי בריתמיקה - התעמלות אמנותית (רית'מיק ג'ימנסטיק).

עבור המאמנת הראשית של המועדון המצליח ביותר בישראל, הפועל חולון, זהו קמפיין אולימפי שלישי, ואירה נשמעת נרגשת וכמו אחת שכבר לא יכולה לחכות להתמודדות עם האתגרים. חצי שנה עברה מאז ההופעה בגמר האולימפי של ריו 2016 (מקום 6), וצריך להדביק את שאר נבחרות הצמרת העולמית, שעובדות במרץ מאז תחילת העונה.

ויגדורצ'יק: "התחושה הכי חזקה שלי היא אחריות. חוץ מזה אני מרגישה אושר. אני ממש חיה למען זה. כבר מאוד מאוחר וצריך להספיק עכשו הרבה דברים. כבר פספסנו את תחרויות גביע העולם במוסקבה וקייב, ולא בטוח כי נהיה מוכנות לגביע העולם באיטליה, היכן שתתקיים השנה אליפות העולם, אבל בגלל זה אני מבינה את גודל האחריות".

ויגדורצ'יק מתכננת לבנות סגל של 15 מתעמלות, שיצומצם בהמשך ל-10 מתעמלות, כנהוג בנבחרות המובילות בעולם, כך שתהיה התמודדות על מקום בחמישייה הראשונה העולה על משטח התחרות, ועל משבצת המתעמלת המחליפה, השישית. עוד יעד חשוב הוא גראנפרי חולון, שהפך למסורת, ואשר יתקיים השנה ב-22 לחודש יוני.

"הגראנפרי בחולון נותן המון להתעמלות בישראל. נופיע שם ונראה אם נוכל להמשיך לאליפות העולם. עוד מוקדם לדבר". אגב, אליפות אירופה לבוגרות לא מתקיימת השנה.

הרבה סערות עברו השנה על הנבחרת, לפני ואחרי האולימפיאדה, אבל לכל אורך הדרך קיבלה אירה את תמיכת מרכז הפועל, והיא לא שוכחת זאת. "אני חיה בזכות הפועל. הם עזרו לי ברובד המקצועי, הכלכלי והנפשי, ומאמן זקוק לכל זה מאוד. בכלל, המצב של הפועל מצוין כיום בהתעמלות. יש את לינוי אשרם מהפועל ראשון לציון, את נטלי רייס מאסא תל אביב ששייכת אף היא להפועל, ולנו, הפועל חולון, יש את אלופת המדינה בתרגיל קבוצתי לבנות עד גיל 12".