"אנדי מורז ותומר פרנקל יהיו בטוקיו 2020"

כך מעריך ליאוניד שייחט, המאמן הראשי של אלופת ישראל הטרייה למועדונים, הפועל ירושלים, עם סיום אליפות ישראל 2019, שהאירה פנים לשחייניות ושחייני הפועל. הדולפינים של נתניה סיימו במקום השני ואילו נשות הפועל בת ים במקום השלישי כולל שיא לאומי עד גיל 15 לבקי פוזדנר

אליפות ישראל בשחייה 2019 הסתיימה עם הכתרת הפועל ירושלים כאלופי המדינה למועדונים, הן בדרוג הכללי והן בדרוג הגברים, כשנשות המועדון מדורגות במקום השלישי. במקום השני הכללי ובגברים סיימה הפועל דולפין נתניה, והפועל בת ים במקום השלישי של דרוג הנשים.

זו היתה אליפות מוצלחת מאוד לשחייני ושחייניות הפועל, שגרפו מדליות גם ביום התחרות האחרון בסוף השבוע. הדולפינים של נתניה זכו בזהב של משחה השליחים 100X4 מטר מעורב עם מיכאל לייטרובסקי, אמרי גניאל, מרכוס שלזינגר ודניאל נמיר כאשר קבוצה נוספת של המועדון חגגה מדליית ארד.

הירושלמים סיימו עם טריפל מוזהב במשחים האישיים: תומר פרנקל ניצח ב-100 מטר פרפר, איתי גורביץ הוא אלוף ה-400 מטר מעורב וחברתם למועדון אנדי מורז ענדה את הזהב ב-200 מטר חופשי. זהב אחד נדד גם אל הפועל עמק חפר בזכות איתי גולדפדן שניצח ב-50 מטר חזה.

במשחה זה סיים שני אהרון גרינברג מהפועל ירושלים, ומדליות כסף נוספות הושגו על ידי גל גרומי מהפועל הוד השרון ומרכוס שלזינגר מנתניה, שנגעו יחד בקיר בגמר ה-100 פרפר, וכן שרון שטיימן מהפועל פליפר חדרה בנשים. בקי פוזדנר מהפועל בת ים, שאף קבעה שיא לאומי עד גיל 15 ב-200 חופשי, וחברתה למועדון דריה גולובטי, שסיימה שניה ב-400 מעורב, זכו אף הן במדליות כסף.

במקצוע זה סיים שלישי יובל ספרא מעמק יזרעאל, ומדליות ארד נוספות נקטפו בידי דריה גולובטי מבת ים ודניאל נמיר מנתניה ב-200 חופשי, מרכוס שלזינגר מנתניה ואיטל שפושניקוב מירושלים (נשים) ב-100 פרפר. הארד ב-50 חזה הלך אל לניקול ברקוביץ מהפועל קריית אתא ואמרי גניאל מנתניה.

ליאוניד שייחט, המאמן הראשי של האלופה הפועל ירושלים, מסכם את הזכייה בבריכה האולימפית שבווינגייט: "הופעה מאוד מוצלחת של המועדון. היו שיאים אישיים גם לבוגרים וגם לצעירים, כשזו הפעם הראשונה בה הנערים מסיימים במקום השני הכללי בדרוג הנוער. מאוד היה חשוב לנו לזכות באליפות הבוגרים ועכשיו אנחנו ממשיכים הלאה ומתחילים שנה אולימפית לקראת טוקיו 2020. אני מעריך שאנדי מורז ותומר פרנקל יגיעו אל המשחקים האולימפיים בשנה הבאה. הפועל ירושלים ממשיכה לדהור אל עבר הישגים".