אל אל יזרעאל

(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
(צחי רייזל)
מגרש חדש שהפך לבית של נבחרת ישראל ברוגבי, תמיכה של כל עמק יזרעאל והגלבוע, מקצוענות בקרב הנוער, והמון תמיכה של מרכז הפועל, כל אלה מביאים לכך שגם השנה זוכה הפועל יזרעאל באליפות הרוגבי, שוב ללא הפסד ליגה. מאות חגגו במתקן החדש תואר מספר 23 אחרי ניצחון כפול על אסא תל אביב בסדרה, כשגם הסגנית שייכת למרכז הפועל. המאמן נמרוד קפלן: "אנחנו רצים קדימה ולא מחכים לאף אחד"

17.3.2022

הפועל יזרעאל הפכה זה מכבר לבירת הרוגבי של ישראל, וכראוי לכך, מאות חגגו בשבת האחרונה את זכיית המועדון באליפות ישראל 2022 לאחר הניצחון הביתי המוחץ 5-29 על אסא תל אביב, שהבטיח את התואר הלאומי לאחר הניצחון שהושג קודם לכן במשחק הראשון בגמר הפלייאוף אצל היריבה המושבעת, ב-28 נקודות הפרש.

הצפוניים מהעמק השלימו בכך משחק 12 ברציפות ללא הפסד מול נציגי העיר הגדולה, 23 אליפויות מאז 1974 ואף חתמו בכך שלוש שנים ללא הפסד ליגה כלשהו. קוראים לזה הגמוניה, ואכן, כל העמק היה שם מאחורה כדי לתמוך ולחגוג במגרש החדש והיפהפה שנחנך לפני שנה אל מול נוף גלילי מהמם כתפאורה מנצחת.

יונתן קפלן, שחקן עבר ביזרעאל וכיום חבר הנהלת המועודון ויור הוועדה המקצועית של האיגוד הישראלי, נשמע שמח במיוחד: "גאווה גדולה לקיבוץ יזרעאל, שהרוגבי הוא מאבני היסוד שלו, גאווה לכל העמק שבא ועודד. ראיתי בקהל אנשים ששיחקו אתי לפני עשרים שנה, ועוד הרבה שהגיעו למרות מזג האוויר החורפי. הפועל יזרעאל שלטה בכל הפרמטרים של המשחק והיה תענוג לראות הרבה שחקנים צעירים שעלו מהנוער שלנו והשתלבו בבוגרים".

ראש המועצה האזורית גלבוע, עובד נור, העניק את צלחת האליפות ליזרעאל שנהנתה גם מהחיזוק הבינלאומי בדמות סבסטיאן ג'וב מדרום אפריקה, שמשחק גם בקבוצה המקצוענית הראשונה בישראל, תל אביב היט (מתחרה בגביע אירופה) ולשעבר בנבחרת הנוער של דרום אפריקה שהיא אימפריית רוגבי, וכן בעמנואל סילונגי, לשעבר בנבחרת הצעירה של קניה וכיום סטודנט לחקלאות בערבה.

משפחת קפלן היא משפחת רוגבי שמזוהה עם הענף ועם הקיבוץ, ונמרוד קפלן הוא המאמן המאושר, שחוגג אליפות בשנה הראשונה בה הוא מאמן את הבוגרים לאחר שנים של עבודה עם הנוער: "עברנו תהליך העברת שרביט מקבוצה בה משקלם של הוותיקים גדול יותר לעומת העונה הנוכחית בה ממוצע הגיל ירד המון. יש לנו צעירים שלוקחים ברצינות את הרוגבי, לומדים באקדמיות בדרום אפריקה, משחקים בליגות באירופה, חלק בתל אביב היט, ומשקיעים זמן רב בחדר הכושר ובכלל ברוגבי. הם מנסים למקסם את היכולת שלהם ורואים את התוצאות. אנחנו לא מחכים לאף אחד, רצים קדימה ורוצים לשחק ברמות הגבוהות ביותר".

מפעלים אירופאיים אמנם לא על הפרק עדיין, אבל הפועל יזרעאל מקיימת מפגשים עם קבוצות שונות מרחבי אירופה בשנים האחרונות, בגרמניה, רומניה, גאורגיה ועוד, בהם השחקנים רוכשים ניסיון. פרט לכך שחקנים רבים פעילים בנבחרת ישראל שתארח בחודש הבא ביזרעאל את נבחרות קרואטיה וקפריסין במסגרת גביע אירופה לאומות. זו הפעם הראשונה בה ישראל תארח ביזרעאל, וכל הקהילה מתגייסת להפוך את המשחקים לארוע מיוחד.

מרכז הפועל הוא שותף ותומך ותיק בהפיכת יזרעאל למרכז רוגבי מצליח ותוסס שתורם בכך לענף כולו. יונתן קפלן: "כיף גדול עבורנו וגאווה לייצג את מרכז הפועל. פלייאוף האליפות היה בעצם דרבי של הפועל כי גם אסא שייכת למרכז הפועל כך שהכל נשאר במשפחה. אנחנו מרגישים כאן תמיד את התמיכה של הפועל ומתקדמים ביחד צעד אחר צעד".