אליפות ישראלית, רמה בינלאומית

אליפות ישראל בהתעמלות אמנותית (ריתמיקה) תתקיים בסוף השבוע הקרוב בהדר יוסף לאחר ההישג ההיסטורי באליפות העולם הראשונה אי פעם לנערות, מדליית ארד לנבחרת ישראל הכוללת צעירות מהפועל ראשון לציון והפועל חולון. הזדמנות מיוחדת עבור הקהל הישראלי לראות בפעולה גם את סגנית אלופת העולם לבוגרות, לינוי אשרם מהפועל ראשון לציון, ערב הופעתה באליפות העולם המשמשת קריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו

ביום שישי תתקיים תחרות הבוגרות שם ניתנת אחת ההזדמנויות הנדירות לראות בהופעה חיה את לינוי אשרם, בתחרות רשמית, כשהיא לקראת אחת התחרויות הגורליות שלה. באמצע חודש ספטמבר תתחרה אשרם בבאקו, אזרבייג'אן, שם היא תצטרך להתברג בטופ 12 של אליפות העולם בקרב-רב כדי להבטיח את מקומה בטוקיו 2020, ואם זה יקרה, אין ספק שאשרם תגיע אל המשחקים האולימפיים כמועמדת בכירה למדליה לאחר שנתיים רצופות על פודיום אליפות העולם.

משמח לדעת שיש גם דור המשך אותו נוכל לראות מקרוב בשבת, באליפות ישראל עד גיל 16. מוסקבה אירחה החודש את אליפות העולם הראשונה אי פעם לקטגוריית גיל זו, ונבחרת ישראל הכוללת את המתעמלות בתרגילים האישיים ואת נבחרת התרגיל הקבוצתי זכתה במדליית הארד לנבחרות, הישג ענק בתחרות בה השתתפו 62 מדינות.

ז'ניה מורוגובסקי, מאמנת בהפועל חולון וחברת דירקטוריון הפועל: "ההישג במוסקבה מוכיח כי יש לנו דור עתיד כך שלא הכל בישראל מתחיל ונגמר בלינוי. המתעמלות שלנו מאוד מוכשרות ויש סגל מצוין של מאמנות מאוד טובות. זכינו לשבחים ופירגון גדול מצד המשלחות האחרות לאחר הופעה בשישה גמרים וזכייה במדליות אישיות. ישראל תהיה חזקה בענף גם בעשור הבא".

בתחרות לקבוצות סיימה הנבחרת במקום הרביעי בקרב-רב וזכתה במדליית הארד של התחרות לחמישה סרטים. הנבחרת כללה שתי מתעמלות ממועדונה של אשרם, הפועל ראשון לציון, עמית חדוות ומישל מיכאלין, לצד אמילי מלכה ממכבי בני עייש, רומי פריצקי מנתניה ודיאנה סברצוב ממכבי תל אביב. סוניה לייפמן מהפועל חולון, שהיא חניכתה האישית של מורוגובסקי, סיימה חמישית בגמר תרגיל החבל, עדי כץ ממכבי תל אביב זכתה בשתי מדליות אישיות, נגה בלוך ממכבי עתידים שרון זכתה במדליה אחת.

התחרויות בשישי ושבת ייפתחו בשעה 9 בבוקר והן יתקיימו במתכונת של קרב-רב אישי בו כל מתעמלת תבצע ארבעה תרגילים, ללא גמרים, ובסיום תוכתר כאלופה המתעמלת שתצבור את מירב הניקוד בסיכום ארבעת התרגילים.