אליפות אירופה מגיעה אל הים התיכון

אירופה מגיעה השבוע לישראל כשמועדון הפועל מכמורת עמק חפר יארח החל מהשבת הקרובה את אליפות אירופה לגלשני רוח עד גיל 17. מרכז הפועל שותף בארוע חסר התקדים עבור הכפר הקטן שבעמק חפר, שהצמיח את לי קורזיץ, עמית ענבר, נמרוד משיח ומדליסטים רבים בענף השייט, ועכשיו רושם תקדים נוסף

השיוט הנועל את התחרות יתקיים בדיוק בעוד שבוע, ביום רביעי הבא, והוא ייערך קרוב מאוד לחוף, ממש לנגד עיני הצופים, שיוכלו לצפות מקרוב במאבק על המדליות. לאחר מכן ייערך טקס הסיום והכתרת אלופי ואלופות אירופה לשנת 2019.

הכפר בו צמחו כמה מגדולי הספורטאים בישראל, אלופת העולם לי קורזיץ, אלוף אירופה וסגן אלוף העולם עמית ענבר, סגן אלוף העולם נמרוד משיח ועוד שלל מדליסטים בינלאומיים בגילאי הנוער, יארח 170 גולשות וגולשים מכל רחבי היבשת (18 מדינות) שייאבקו על התארים עד גיל 17 ועד גיל 15, כולל מיקה כפרי, בת הכפר שזכתה בשנה שעברה בתואר האירופי עד גיל 15 ותתמודד כעת על התואר עד גיל 17.

אלופת אירופה המכהנת עד 17 היא תוצר נוסף של המועדון המקומי, שרון קנטור, שזכתה השבוע במדליית הארד של אליפות העולם לנוער בסן פטרבורג אבל היא כבר לא תגן במכמורת על תוארה האירופי מכיוון שעלתה קטגוריית גיל.

מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "אנחנו מאחלים בהצלחה להפועל מכמורת עמק חפר ואיגוד השייט בארוח אליפות אירופה. אני מקווה שהאליפות הזו תהווה תשתית מקצועית טובה לכל ספורטאי המתעתד להיות בסגל השייט הבכיר של ישראל".

יוסי זימבריס, יור הפועל מכמורת: "תמיד מצאנו אוזן קשבת במרכז הפועל, שבאופן טבעי שותף גם לארוע היסטורי זה, אליפות אירופה בישראל".

מאות האורחים ישוכנו במעין כפר אולימפי ליד מכמורת (כפר הנוער מבואות ים), ומדובר במודל חדשני עבור מפעל זה. דיירי הכפר ייהנו משפע של פעילות פנאי לאחר השיוטים, כגון, הרצאות, משחקים שונים ועוד, כנהוג בכפר אולימפי של משחקים אולימפיים.

מארגני הארוע שמים את הדגש על איכות הסביבה ושמירתה, ועל כן לא יחולקו למשתתפים בקבוקי מים מפלסטיק חד פעמי אלא בקבוקים רב-פעמיים אותם ימלאו מים ממיכלים גדולים וממתקני מים קרים.

כמו כן, במהלך התחרות, משתמשים המארגנים בתשתיות בית הספר למדעי הים והמרכז להצלת צבי ים, שיעבירו את המתחרים הרצאות וסיורים בנושא הכרה ושמירת הסביבה הימית.