איתות מעכו


האדומים של עכו דרסו את הליגה עם מאזן ניצחונות של 1-19 עד כה, ואם לא יקרה תקר בלתי צפוי בפלייאוף מול הקבוצה שתסיים רביעית ולאחר מכן בסדרת הגמר, העכואים יחוו את משחקי הליגה השניה בעונה הבאה, שזה כבר ממש על המפה.

השמות שייזכרו מהעונה הזו הם, בעיקר, של המאמן שי מינסטר ושני הוותיקים המנוסים, עידו קוז'יקרו ואילן נניקשווילי, וכן טל פרסלני, אורן בן חמו, רועי נבארוב, גיא סהר, בני אלשיר, ג'ונתן בייס, יבגני חלודוב ושני עכואים מקומיים שצמחו במועדון, איתי כהן ואלמוג מזרחי.

כ-500 צופים מגיעים אל משחקי הצמרת באולם הפיס כדי לתמוך ולהיות שותפים להישג. מדובר בקבוצה מקצוענית הנתמכת בעיקר על ידי עיריית עכו ואשר מנסה כבר כמה שנים לעלות ללאומית, אבל דווקא לאחר שנפרדה ממתאזרחיה בעונות קודמות, היא קרובה יותר מתמיד. לפני העונה התקיים מחנה אימון בקיבוץ הגושרים כחלק מהמהלכים המקצועניים ההישגיים, והשחקנים סיפקו ואת הסחורה על המשטח.

אילן פרומן, ממייסדי המועדון וחבר מועצת העיר: "התקדמנו לאט לאט במשך השנים, הקמנו בית ספר כדורסל לילדים וכיום הקבוצה מאוד מקצוענית עם שחקנים המקבלים משכורות, והעיקר, שואפים תמיד למעלה. ראש העירייה שמעון לנקרי תומך במועדון, וחשוב לנו בעירייה למתג את העיר גם דרך הספורט. גם מרכז הפועל מסייע לנו, והסמנכל עודד נחמן נענה לכל בקשה שלנו".

בהפועל עכו עוד לא רוצים לדבר על ליגת העל ועל העתיד הרחוק. פרומן: "צעד צעד. קודם כל שנחגוג עלייה היסטורית בעזרת השם. אנחנו לא רוצים לרתום את העגלה לפני הסוסים".

יור הקבוצה משה עקרי: "הכל יכול להיות אבל קודם כל יש לעשות את הצעד ההיסטורי ולהיערך נכון ללאומית. אנחנו גאים בפעילות שלנו עד היום. יש במועדון 250 ספורטאים בגילאים השונים ונעשית עבודה מרשימה על ידי המאמנים. יש הד להצלחה בעיר, בקרב התושבים, שמתעניינים במדיה החברתית וגם מלווים את הקבוצה למשחקי חוץ".