איתות אדום מהמשולש

(אמיר חג יחיא)
(אמיר חג יחיא)
הפועל צעירי טייבה, הגלגול החדש של אימפריית המגזר ששקעה, קרובה מאוד להבטיח עלייה לליגה א מהמקום הראשון במחוז דרום ב, אבל זה כלום לעומת ההתעוררות של האדומים הצעירים בקבוצות הנערים ובכלל במחלקה הצעירה תחת ידו של המאמן עבד רביע, שאחראי גם על הבוגרים ומצהיר: "הצעירים האלה יובילו יום אחד את הפועל טייבה אל המקומות הגבוהים ביותר בכדורגל הישראלי"

3.3.2020

הרבה לפני הזכייה של הפועל סחנין בגביע המדינה בשנת 2004 היתה זו הפועל טייבה שרשמה הופעת בכורה של קבוצת כדורגל מהמגזר הערבי בליגת העל אלא שהמועדון מאזור המשולש קרס כלכלית ונעלם. בשנת 2008 הוא נוסד מחדש תחת השם הפועל צעירי טייבה, וכיום, כעבור 12 שנים, דורסת הקבוצה הבוגרת את ליגה ב (דרום א) ורצה אל ליגה א.

עבד רביע בן ה-38 הוא מהאחראים לקאמ-בק האדום, הן כמאמן והן כמנהל מחלקת הנוער המונה 350 ילדים בכל הגילאים, כשהפריחה החדשה כוללת קבוצת נערים שמובילה את הליגה הארצית בדרך לעלייה ועוד קבוצת נערים הממוקמת ראשונה באחת הליגות לצעירים. רביע: "הילדים זה העתיד של הפועל טייבה. יש לנו מחלקת נוער מצוינת עם תכנית ארוכת טווח ואני אופטימי לגבי עתיד המועדון כי הצעירים האלה יובילו יום אחד את טייבה אל המקומות הגבוהים ביותר בכדורגל הישראלי. כיום יש לנו בסיס טוב יותר ממה שהיה לנו כשהקבוצה הבוגרת שיחקה בליגה הבכירה, ועם תמיכה כספית של העירייה בראשות שועה מסראווה מנצור וספונסרים, נחזור בגדול ולהרבה שנים".

רביע, שגדל בעצמו בהפועל טייבה כילד ושיחק בבוגרים, התמנה בשנה שעברה כשהקבוצה היתה במשבר, ספגה שביעייה משמשון תל אביב ועמדה לחזור לליגה ג. רביע: "פשוט אף מאמן לא רצה לקחת את הקבוצה כי זה יכול היה להיות כתם שחור על הקריירה שלו. לבסוף ניצחנו במבחנים נגד הירידה 0-1 את כפר יונה ואני רואה בזה הישג גדול יותר מאשר המקום הראשון בעונה הנוכחית. עשינו סיבוב שני מטורף".

טייבה עשויה להבטיח את עלייתה לליגה א בעוד שני מחזורים, ככל הנראה, וצפויה חגיגה גדולה באיצטדיון המקומי הצנוע, שמכיל לכל היותר 1500 איש, אבל מלא תקווה ושאיפות עד השמיים. רביע: "טייבה היא עיר של כדורגל. הקהל חזר למשחקי הקבוצה ויש בעיר אווירה מיוחדת לקראת משהו גדול".

ומה סוד ההצלחה העונה? רביע מסביר שהכל ברוח: "הכל מתחיל במלתחה. אנחנו כמו משפחה. שמים מוזיקה, צוחקים, והאווירה טובה. עבדנו הרבה על גיבוש ורואים את התוצאות על הדשא".