אחרי בצורת: בנק לאומי אלופת הכדורגל בספורטיאדה

דודי רוזנפלד ואייל שן מניפים את הגביע (עדי מלול)
דודי רוזנפלד ואייל שן מניפים את הגביע (עדי מלול)
כשהיא נחלה הפסדים פעם אחר פעם במשחקי הגמר, סוף סוף הצליחו הכחולים להניף את הגביע אחרי דו קרב פנדלים מול התעשייה האוירית. דיסקונט הודחה בחצי הגמר

הנה, זה סוף סוף קרה. בנק לאומי גברה היום (שישי) על התעשייה האוירית במשחק הגמר של אלוף האלופים בכדורגל. לאחר 8 שנים, הצליחו הבנקאים להניף את הגביע המיוחל, ולעצור רצף של 3 זכיות רצופות לבנק דיסקונט שהודחה בשלב חצי הגמר.

מרגע שנודע לשחקני בנק לאומי כי דיסקונט, הפייבוריטית הברורה לזכייה, הודחה, ידעו כי זו ההזדמנות שלהם להחזיר את תואר האליפות ולחגוג זכייה מתוקה. אמנם נכון שדיסקונט לא עלו לגמר, אך המשחק מול התעשייה האוירית לא היה פשוט כלל. המחצית הראשונה החלה בשלב הגישושים, ושחקני שתי הקבוצות מיעטו לתקוף את השער ולצאת קדימה.

החצי השני של המשחק היה סיפור אחר לגמרי. תומר בן חיים, קשרה של לאומי, שחרר טיל מכדור חופשי, שוערה של התעשייה אוירית, צחי אלון, היה במקום כדי להדוף. דקה לאחר מכן היה זה שוב בן חיים, הפעם הקשר קיבל כדור עומק מדויק, חלף על פני השוער אך מזוית קשה בעט כדור שיצא לקרן. בנק לאומי המשיכו ללחוץ והעייפות החלה להשפיע על שחקני תעשייה אוירית, כדור קרן הוגבה מימין, אור גירו נגח, אך הכדור נבלם ויצא שוב לקרן.בסיום שתי מחציות, ירדו הקבוצות כשלוח התוצאות הראה 0:0, ואלי חכמון, שנתן לנו הרגשה שאכן מדובר במשחק מותח וחשוב, שלח את השחקנים לדו קרב מהנקודה הלבנה.גבי אלבז, שחקנה של תעשייה אוירית בעט ראשון והחמיץ, אלכס בסוק ידע לעשות את זה נכון כששלח את הכדור לרשת, אשר אזרזר (תעשייה אוירית) ואור גירו (לאומי) דייקו שניהם את הבעיטה השנייה, דן אל (תעשייה) שלח את הכדור פנימה בבעיטה השלישית, אך אייל שן המנוסה החמיץ את הבעיטה של לאומי. מיד אחריו ניגש לבעוט שוערה התעשייה צחי אלון שהחמיץ את הבעיטה שלו, שגיא חייט מבנק לאומי דייק, והבועט האחרון של התעשייה, אורן סממה, שלח כדור לפינה, גל אנגלשטיין בזינוק מרהיב הדף ושלח את שחקני לאומי לחגוג.אבי באבי, מאמנה של לאומי, אמר מיד לאחר המשחק: "הרגשה מצוינת. משהו כמו 8 שנים מגיעים לגמרים ולדו קרב פנדלים ולא מצליחים להניף את הגביע. אני מתרגש מאוד, וזה הזמן להודות לבנק לאומי על הארגון הענק שדואג לעובדים, ואנחנו רואים איך העובדים מחזירים על המגרש ומחוצה לו".

על המאבק מול בנק דיסקונט הוסיף: "זה נכון, בנק דיסקונט זה סוג של דרבי עבורנו. בשנים האחרונות הם היו הסוג של החתול השחור שלנו. אני שמח שהפעם זה היה הפוך ואנחנו הנפנו את הגביע".