אזור ירוק

(יוסי לזרוב)
(יוסי לזרוב)
(יוסי לזרוב)
(יוסי לזרוב)
(יוסי לזרוב)
(יוסי לזרוב)
(יוסי לזרוב)
(יוסי לזרוב)
(יוסי לזרוב)
(יוסי לזרוב)

הכדורעף הישראלי ירוק כרגע ולא רק מפני ששחקניות ושחקני הפועל כפר סבא צלחו בשלום את נגיף הקורונה עד כה אלא מפני שקבוצות הנשים והגברים מובילות בביטחה את הטבלה ללא הפסד. קבוצת הנשים אפילו לא הפסידה מערכה, קבוצת הגברים שמטה אחת, והמאמנים מרוצים, שניהם, מסגל מאוזן וטוב. אלעד שפגט מקווה לשמור על צלחת אליפות הנשים בבית ואילו מאמן הגברים שגיא ברעם שואף לשבור את הרצף של הפועל מטה אשר עכו. יהיה דאבל ירוק בעיר הירוקה? "אין ספק כי הפועל כפר סבא הינה עמותת הכדורעף הטובה בישראל" אומר מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין

21.12.2020

גברים בירוק

לא שכיח ולא מובן מאליו למצוא אותו שם של מועדון בראש טבלת ספורט, הן בנשים והן בגברים בו זמנית. הכדורעף כרגע ירוק לחלוטין בזכות הפועל כפר סבא, וזה לא רק ששתי קבוצות המועדון בפיסגה אי שם באמצע העונה. קבוצת הנשים לא הפסידה אפילו מערכה אחת וקבוצת הגברים שמטה בסך הכל מערכה אחת עד כה. זה עדיין לא מבטיח תואר אחד אפילו כי הקבוצות היריבות מתחזקות עם רכש לקראת המאני-טיים, אבל מדובר במפגן כוח של מועדון רציני המטפח את הכדורעף והופך אותו כבר במשך שנים לסמל הספורט של העיר עם מחלקת נוער משגשגת, שוקקת פעילות.

ואם קבוצת הנשים היא אחרי הכל האלופה המכהנת וכבר התרגלנו לזלילת התארים שלה בעשור החולף הרי שהבשורות החדשות מגיעות העונה מכיוון הגברים שקוראים תיגר על האלופה הבלתי מעורערת, הפועל מטה אשר עכו. מאמן כפס גברים, שגיא ברעם, מודה בהגינות אופיינית כי הניצחון על המטה הושג כשהאחרונה פצועה, חבולה וחסרה בסגל, ומנתח את הישגי קבוצתו עד הפגרה שמתחילה השבוע בשל מוקדמות אליפות אירופה, הטורניר בו תשחק נבחרת ישראל.

ברעם:"התחבר לנו מקצועית וחברתית עד כה. עברנו שני משחקים טובים באירופה בתחילת העונה, והפעילות האירופית גרמה לכך שעברנו הכנות עונה רגילה בעוד ששאר הקבוצות לא היו פעילות בגלל סגר הקורונה ואילו אנחנו הוחרגנו כמייצגי ישראל בגביע אירופה. הפועל כפר סבא מאוזנת העונה וקשה להפיל אותנו כי בכל עמדה יש לנו שחקן עם איכויות אבל בעידן הקורונה הכל יכול לקרות והאמת היא שאין לנו ספסל כמעט. מטה אשר מתחזקת בימים אלה וכל הקלפים מתערבבים מחדש. עושה רושם שהעונה עוד רק בחיתוליה. ניצחנו את המטה כשהיתה להם חצי קבוצה פצועה. המבחן המשמעותי שלנו היה בניצחון על מכבי תל אביב".

הקלפים החזקים של ברעם, פרט לצמד הזרים מפולין ויפן, הם, טמיר הרשקו ששב מהליגה הפינית, סלבה בצ'קלה שעבר ממטה אשר יחד עם סבה דבש שחוזר הביתה אחרי עונה אחת בגליל המערבי, איליה גולדרין ששב הביתה מקריית אתא, וכן, וסילי פוילוב שממשיך. דבש, פוילוב והרשקו היו מאומתי קורונה במהלך העונה, אבל ברעם וחבורתו צלחו גם את המשבר הזה.

ברעם: "אתה מאבד כל פעם שחקן לשבועיים, השחקן מאבד כושר ולוקח למאומתים זמן לחזור לעצמם. הנגיף משפיע על הנשימה והכושר האירובי, גורם לחולשה קיצונית ולהפסיק אימון אחרי עשר דקות. יש גם אלמנט מנטלי כי פתאום אתה לא יכול לקפוץ כמו כמו שקפצת עד עכשיו, אבל יחסית זה עבר אצלנו חלק".

העונה שעברה הסתיימה מוקדם, כידוע, בגלל הקורונה, כשמטה אשר עכו מוכרזת כאלופה וכפר סבא סגנית. עונה לפני כן הפסידו הירוקים בגמר הפלייאוף לאדומים מהצפון, והרעב בשרון רק הולך וגדל. ברעם: "אני מעריך כי בסופו של דבר יהיה משולש בצמרת יחד עם מכבי תא. בכל עונה כאן עם כפר סבא, וזו כבר עונה שלישית שלי בקדנציה הנוכחית, אני רוצה לזכות באליפות, אחרת לא הייתי עוסק באימון. אני מאמין בקבוצה שלי. יש כאן העונה משהו שונה מכיוון שהצלחנו לאייש את העמדות בשחקנים הבכירים אותם רצינו ופגענו בזרים. אנחנו בדרך הנכונה אבל ההבדלים בין שלוש הקבוצות יהיו קטנים, ממש על מערכות ועל מזל".

נשים בירוק


אלעד שפגט, שאימן עד כה את נערות המועדון בירוק, מוביל בפעם הראשונה את הבוגרות, וארבעה משחקים לפני סיום העונה הרגילה ותחילת הפלייאוף, הוא נהנה ממאזן מושלם, כולל מערכות. "בנינו קבוצה טובה ומאוזנת, ידענו שניראה טוב העונה אבל לא ידעתי לצפות שזה יהיה עד כדי כך בשלב הזה. המטרה היא זכייה בכל התארים, כך מלכתחילה, כי אנחנו בהפועל כפר סבא מכוונים תמיד אל כל התארים".

שפגט מכוון גבוה כשלרשותו שתי הוותיקות, אניה וליקי והקפטנית גלית דבש, הברזילאית ניקול קוריאה והמתאזרחת מברזיל, מרסלה קוריאה. אין שום קשר משפחתי בין השתיים, אגב. מרסלה נשואה למאמן הכושר של הקבוצה, עומר יואל. בנוסף יש את הסנגלית מאמי דיוף, ולנה שיינין שהגיעה מאשדוד.

שפגט: "השחקניות הזרות שלנו משתפרות ממשחק למשחק, ולא פחות חשוב, מחוברות חברתית אל הבנות ואל העיר. הקטע החברתי חשוב וקיבלתי אותן לקבוצה לאחר חוות דעת ששמעתי עליהן בתחום הזה, החברתי".

הקורונה לא פסחה גם על קבוצת הנשים. שפגט עצמו, מאמן הכושר ושלוש שחקניות היו מאומתים ומאומתות במהלך העונה, אבל עברו הכל בשלום. "אנחנו שומרים ומקפידים על הוראות הבטיחות בנושא ומקווים שנמשיך ככה".

האם הכל ימשיך כל כך חלק גם מקצועית? שפגט זהיר יותר: "הפועל קריית אתא ומכבי חדרה הביאו זרות חדשות, ואני בטוח כי יהיה קשה יותר בהמשך מול יריבות הצמרת הללו. המשחק הכי מאתגר עד היום היה בקריית אתא, אולם לא פשוט בו קשה לנצח."

מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין: "אין ספק כי הפועל כפר סבא הינה עמותת הכדורעף הטובה בישראל. איכות העמותה באה לידי ביטוי בהקמת מסגרות ספורט של נוער ונשים. מרכז הפועל מאחל לעמותה הצלחה במאבקים הספורטיביים וזכייה באליפויות בארץ ומחוצה לה".