אדום עולה?

(אלעד נבו. דף הפייסבוק הפועל חיפה כדורסל)
(אלעד נבו. דף הפייסבוק הפועל חיפה כדורסל)
(אלעד נבו. דף הפייסבוק הפועל חיפה כדורסל)
(אלעד נבו. דף הפייסבוק הפועל חיפה כדורסל)
(אלעד נבו. דף הפייסבוק הפועל חיפה כדורסל)
(אלעד נבו. דף הפייסבוק הפועל חיפה כדורסל)
(אלעד נבו. דף הפייסבוק הפועל חיפה כדורסל)
(אלעד נבו. דף הפייסבוק הפועל חיפה כדורסל)
כמו כל ליגה בעולם, כך גם הליגה הלאומית בכדורסל הוקפאה בשל מגיפת הקורונה, כשהפועל חיפה מדורגת במקום השני המוליך אל ליגת העל. במועדון המשתקם מפירוק לא ממהרים לחגוג בטרם מצב החירום יסתיים, אבל מסכמים עשור מדהים בו הקבוצה הוקמה מחדש כקבוצת אוהדים וטיפסה מליגה ב עד הלום. יובל רוסמן, שהיה אפסנאי הקבוצה הגדולה של שנות ה-80, וכיום יור המועדון, מלא סיפוק מהקאמ-בק אבל גם מלא חששות מהבאות

 20.3.2020

כמובן שלא ידוע מתי בדיוק נראה את הכדורסל הישראלי והספורט בכללו חוזר לפעילות נורמלית, וכך גם לא ידוע באיזו ליגה ישחקו בעונה הבאה האדומים של חיפה, אבל ברור שאפשר לסכם בחיוב את עשור הקאמ-בק של הפועל חיפה כדורסל אל מרכז הבמה. הקבוצה התייצבה במקום השני של הליגה הלאומית, אשר מוביל אל ליגת העל, ואז פרצה מגיפת הקורונה והותירה את הכל בהקפאה ואי ודאות.

הפועל חיפה והרצליה, המדורגת ראשונה עם אותו ניקוד כמו חיפה, לא חוגגות העפלה לליגת העל. עדיין. קשה לדעת מה מצפה לספורט הישראלי ומתי יסתיים המשבר, שהוא גם קיומי וגם כלכלי, אבל יור הפועל חיפה, יובל רוסמן, יכול לפחות להביט לאחור בגאווה. קבוצת האוהדים אותה הקים ביחד עם חברים בשנת 2011, עשתה את כל הדרך מליגה ב ועד צמרת הליגה הלאומית תוך שהיא מחזירה הביתה את האוהדים ומסיימת שנים ארוכות של מדבר, של פירוק.

רוסמן: "זה היה אחד המועדונים הגדולים במדינה, אימפריה עם שחקנים מדהימים כחיים זלוטיקמן, גיא גודס ועוד רבים. אני שמח שהצלחתי בזמנו להדביק עוד אנשים בטירוף, והמועדון בנה את עצמו עד שכיום הוא השישי בישראל מבחינת ספונסרים עם סכום של מיליון וחצי שקלים מהספונסרים. יש לנו מחלקת נוער עם 300 ילדים, והקהל חזר לרוממה".

רוסמן, עובד חברת החשמל, שעובד גם בימים אלה בתור מה שמוגדר "עובד חיוני למשק", מודאג מאוד מהשלכות משבר הקורונה. השחקנים הזרים יחזרו הביתה בשבוע הבא, ויש תוהו ובוהו גם לגבי הישראלים ובכלל. רוסמן היה אפסנאי הקבוצה הגדולה של שנות ה-80, בהתנדבות, והוא ולא אחר היה זה שהעניק לגיא גודס את גופיית הקבוצה הבוגרת כבר בגיל 16. זו היתה קבוצה מופלאה עם פיני חוזז, אבנר שם טוב, דורון קסקי, רונלד יוסטון, קילפטריק וולס ועוד, בהדרכת המאמן המקומי יריב ורשיצקי, שכמעט ולקחה אליפות למכבי תל אביב בימים בהם היה קשה אפילו לפנטז על זה. העונה הוביל את האדומים המאמן אלעד חסין ויש לציין גם את שחקן העבר ואיש העסקים כיום, ראובן אלקס, שסייע לצוות המקצועי.

"הפועל חיפה זה עולם ומלואו בשבילי. במשך השנים, עם השקיעה, איבדנו דורות של אוהדים בעקבות הפירוק, אבל הם חוזרים לאט לאט. בדרבי בשנה שעברה היו 3000 צופים מהם 1700 שלנו, ואני בטוח כי אם העונה היו מתקיימים משחקי פלייאוף עלייה לליגת העל, היו מגיעים 3000 לכל משחק. אני לא יודע מה יהיה מחר אבל בינתיים אומר תודה לחברים שהלכו איתי בדרך הארוכה מליגה ב ועד היום, וכן תודה גדולה למרכז הפועל, לו יש חלק חשוב ומשמעותי בהתקדמות ובהתפתחות שלנו כמועדון. המנכל יורם ארנשטיין והסמנכל עודד נחמן עזרו לנו ותמכו בנו לאורך כל הדרך".