אדום מתחדש

(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
(קרדיט: הדר ואן קולא)
כבר הרבה שנים לא נגעה הפועל ראשון לציון כדוריד נשים בתואר כלשהו, וגם כשזה היה קרוב להתרחש בעונה שעברה, חיסלה הקורונה את החלום, אבל במועדון שאוהב ומשקיע בספורט נשים לא מוותרים ומעמידים גם העונה קבוצה חזקה מאוד עם מטרה ברורה עליה מכריז המאמן ג'וני אולייניק: "תארים". שלוש זרות, שתי עולות חדשות שהוחתמו לחמש שנים, צעירות המתדפקות על דלת הבוגרות, והעיקר, בית אדום אמיתי

15.11.2020

הבצורת היתה אמורה להישבר כבר בעונה שעברה אבל בטרם התקיים דרבי גמר גביע המדינה כדוריד נשים פרץ משבר הקורונה, ולא רק שהפועל ראשון לציון לא נאבקה על החזרת הגביע לארון אחרי 12 שנים, החליטה הנהלת האיגוד להקפיא את תמונת האליפות כשהיריבה העירונית ראשונה והפועל שניה, וכך נמנעה מהאדומות הזכות להאבק עד הסוף על החזרת צלחת האליפות לארון האדום אחרי 25 שנים. אז אולי 2021?

הפועל חזקה, אין ספק. ג'וני אולייניק, שהוחזר אל קבוצת הנשים אחרי כמה שנות הפסקה, מוביל גם העונה סגל מרשים. ג'וני, שהגיע לכאן ב-1997 כזר מאוקראינה והפך להיות מגדולי שחקני הליגה בכל הזמנים, ומעמודי התווך של הצלחת הפועל ראשון לציון גברים בליגת האלופות האירופית, מצהיר על המטרות שלו ושל חניכותיו: "המטרה היא לקחת תארים".

אולייניק הביא מעירו, ז'אפארוז'ה, את דיאנה צ'רביאקובה, אליה מצטרפת אוקראינית נוספת, ולדה קוסמינה, והרוסיה יקטרינה מלניק, ששיחקה בקבוצות אחרות בישראל בשנים האחרונות. אל שלישיית הזרות הצטרפו שתי עולות חדשות, אף הן מאוקראינה, אניה סטורוזוק ואנה לזינקאיה, כדי ליצור תמהיל דובר רוסית הדומה לזה שהניב את ההצלחות הראשונות של המועדון, הן בגברים והן בנשים, החל מסוף שנות השמונים.

אבל לא רק. השחקניות הבכירות, אושרי כהן נחום (ארזים) והשוערת דניאל ברונובסקי (הרצליה), עברו אל האדום של עיר היין כמו גם שלי גונן וניקול צביון מחולון. בנוסף, מכיוון הצעירות ולאחר הרבה שנות יובש, הפועל מצמיחה דור של צעירות מוכשרות. אולייניק: "יור המועדון דודי פלח רוצה קבוצה להרבה שנים והגיע הזמן להרים את מחלקת הנשים כי יש כמה שחקניות שיכולות להיות בבוגרות בעתיד הקרוב".

פלח: "תמיד השקענו בבנות אבל לא תמיד התמזל מזלנו להצליח. יש כרגע קבוצה מאוד מוכשרת בכיתה י ונוכל לעבות את הסגל כבעבר. החתמנו את שתי העולות החדשות לחוזים לחמש שנים כדי לבנות משהו ארוך טווח וטוב. יכולנו לקחת דאבל כבר בעונה שעברה אולי, והתאכזבנו, אבל אין מה לבכות, ממשיכים הלאה. עדיין לא ידועה עד הסוף השפעת הקורונה, רק לאחרונה חזרו הילדים של בית הספר לכדוריד להתאמן".

וביום שישי: דרבי. יצא כי גם דרבי הגברים המפורסם ייערך במחזור הקרוב ועל כן הוחלט על הצגה כפולה בבית מכבי, בשידור חי, כשדרבי הנשים יפתח את ההצגה הכפולה ב-14.00 ולאחר מכן דרבי הגברים. הפועל תארח את משחקיה באולם החדש שבנחלת יהודה, שם משחקים הגברים כבר כמה שנים, ואילו הנשים עברו לשם השנה. אולייניק: "האולם בנחלת הוא בית וזהו אולי המועדון היפה ביותר בישראל. הנהלת הפועל השקיעה שם, זה יפה מאוד ויש תחושה של בית. הרגשה שזה שלנו".

היור פלח, שהוא גם חבר דירקטוריון הפועל, מדגיש את הקשר של המועדון עם מרכז הפועל: "הפועל, שהוא מרכז הספורט הגדול בישראל, משקיע ומטפח במיוחד את ספורט הנשים עם גישה רצינית מאוד, ואצלנו במועדון אין הבדל בין גברים לנשים. מרכז הפועל משקיע מאמצים בפתיחת קבוצות נשים וזהו בהחלט מקום טוב לספורט הנשים".