אדום הרחבה


רחביה רוזנבוים הוא סמל אדום אמיתי בכדורגל הישראלי. החלוץ שהוזנק אל הקבוצה הבוגרת בגיל 17 הוביל כעבור שנים את הקבוצה לזכייה באליפות כמאמן לאחר קריירה מפוארת כחלוץ הקבוצה ונבחרת ישראל ברגעיה הגדולים מול ברית המועצות. לאחר מכן הוא תרם רבות לקידום הנוער בישראל, הן כמאמן והן בפעילותו כחבר הנהלת התאחדות הכדורגל, ועל כן יוענק לרחביה עיטור "איש כפועלו" של מרכז הפועל במהלך כנס ותיקי הפועל המסורתי בחנוכה

רחביה רוזנבוים הוא אחד מטובי הכדורגלנים שקמו להפועל תל אביב ונבחרת ישראל. הוא גדל במועדון, וכבר בגיל 17 עלה לקבוצה הבוגרת בה שיחק 13 שנים כחלוץ מצטיין, בהן הבקיע 78 שערים. בשנת 1953 ערך את הופעת הבכורה בנבחרת ישראל במשחק נגד נבחרת יוגוסלביה בסקופיה. רחביה הופיע בנבחרת 18 פעמים, כולל במשחקים ההיסטוריים נגד נבחרת ברית המועצות במוסקבה ובגומלין בארץ.

במשך שמונה שנים הוא שימש כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער האדומה, שזכתה בהישגים רבים תחת שרביטו, אימן את נבחרות הנערים והנוער של ישראל, וכן, קבוצות בליגה הבכירה. כמאמן הוא העלה את הפועל כפר שלם מליגה ב' לליגה א', וכמאמן הקבוצה הבוגרת של הפועל תל אביב הוא חגג זכייה באליפות המדינה בשנת 1969.

בהמשך, רחביה היה חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל כנציג מרכז הפועל, ובמשך שש שנים היה חבר בוועדת הנוער שלה. בעל תואר "יקיר ההסתדרות" בשנת 1998, זוכה לתעודת הוקרה בשנת 1999 ממרכז הפועל על פועלו ותרומתו, ולציון 75 להיווסדה של ההתאחדות הוא קיבל בשנת 2008 אות הצטיינות בספורט ועיטור כבוד על מפעל חיים בספורט בחסות שר המדע, התרבות והספורט, ראלב מג'אדלה. ב–2016 קיבל רחביה תעודת הוקרה מההתאחדות לכדורגל בישראל על תרומתו לנבחרת הלאומית ולכדורגל הישראלי. רחביה כיום בן 85, נשוי, אב לבן ובת וסב לשבעה נכדים.